tragjedia

 • Publikohet video e tragjedisë në shkollë (Kujdes, pamje të rënda)

  Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e sigurisë së shkollës ku ndodhi sulmi me armë në Brazil. Sikurse duket në video, 17-vjeçari Guilherme Taucci Monteiro nxjerr pistoletën dhe fillon të qëllojë mbi nxënësit e tjerë, duke mos u lënë atyre asnjë mundësi të mbrohen. Ai qëlloi ndaj drejtoreshës së...
 • Pas tragjedisë me urën, merr flakë fabrika në Genova

  Nuk kanë fund problemet për Italinë. Pas shembjes së urës në Genova, një fabrikë në këtë qytet është përfshirë nga flakët e zjarrit. Fabrika ndodhet pikërisht në zonën ku gjenden gërmadhat e urës Morandi, që u shemb duke lënë të vdekur 39 persona. Shkaqet e zjarrit janë të paqarta,...
 • Tragjedia në Xhenova, shtyhen ndeshjet

  Milan-Genoa dhe Sampdoria – Fiorentina, dy ndeshjet e javës së parë të Serie A nuk do të luhen. Vendimi u mor pas tragjedisë që ndodhi në qytetin verior të Italisë. Sampdoria dhe Genoa janë skuadra që i përkasin të njëjtit qytet. Klubet i kanë drejtuar një kërkesë Ligës italiane të...
 • Tragjedi/ Gjenden të vdekur 7 persona, 4 prej tyre janë fëmijë

  Një ngjarje e rëndë është zbuluar pranë qytetit të Margaret River në jugperëndim të Australisë. Katër fëmijë dhe tre të rritur janë gjetur të vdekur. Policia gjeti trupat e tyre me plagë të shumta në trup të cilët ishin qëlluar me armë zjarri. Trupat e dy të rriturve u...
 • Video-Foto/ Tragjedia, babai vret vajzën greke kur mëson se i dashuri i saj ishte shqiptar

  Një tragjedi ka ndodhur brenda një familje greke, ku babai vrau me thikë vajzën e tij 18-vjeçare. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Petroupoli” në Athinë, në fund të gushtit, ndërsa 18-vjeçarja greke ndërroi jetë në spital javën e parë të shtatorit. Mediat greke shkruajnë se shkak është...
Emisione