trajner i Kombëtares

 • Panucci do fitore ndaj Turqisë

  Pas më pak se dy javësh Shqipëria do të nisë kualifikueset e Europianit. Ndeshja e parë do të jetë në shtëpi ndaj Turqisë. Trajneri Christian Panucci uron që të arrihet një fitore në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Christian Panucci, trajner i Kombëtares: Jam besimplotë sepse pas Ligës së Kombeve...
 • Panucci zbulon një tjetër problematikë të kuqezinjve

  Në fund të ndeshjeve kualifikuese për Ligën e Kombeve, trajneri i Kombëtares Christian Panucci, i ka bërë llogaritë për një fitore me Skocinë për të mbajtur gjallë shpresën e kualifikimit në një ligë më lart. Por në konferencën për shtyp, para ndeshjes, italiani ka bërë publik një shqetësim. Atë...
 • Ish portieri i Vllaznisë, Armir Grimaj në listën e 11 të arrestuarve

  Mes listës së 11 personave të arrestuar nga grupi kriminal i Safet Bajrit, ishte dhe emri i Armir Grimajt. Ai ka qenë portier i ekipit të futbollit të Vllaznisë në vitet 1998-2000 si dhe drejtor teknik i skuadrës. Në vitin 2013 ai ishte në listën e kandidatëve për deputet. Armir...
 • Largimi i lojtarëve drejt Kosovës, flet tekniku italian

  Kombëtarja nis nga sot punën për kualifikueset e Botërorit 2018. Fillimisht do të jetë miqësorja e së mërkurës me Marokun në Shkodër dhe më 5 shtator sfida me Maqedoninë po në “Loro Boriçi”. Për këto sfida Gianni De Biasi ka grumbulluar edhe Rei Manajn dhe Jahmir Hykën. Gianni De...
Emisione