Tropoje

 • Doli për peshkim, mbytet 12-vjeçari

  Një 12-vjeçar nga fshati Dragobi i Tropojës është mbytur pasi kishte dalë për peshkim. I mituri me iniciale J.D. shkoi për të peshkuar në lumin Valbona ditën e djeshme, rreth 200 metra larg banesës së tij. Familjarët e të miturit ngritën alarmin kur vunë re se 12-vjeçari nuk po...
 • Shpërthim në Tropojë

  Një shpërthim tritoli ka ndodhur ditën e sotme në lagjen “28 Gushti” në Tropojë. Lënda plasëse ishte vendosur në pjesën e jashtme të një lokali në pronësi të qytetarit me iniciale S.Gj. Nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Forcat e policisë shkuan në vendngjarje...
 • Gjendet një person i vrarë me armë në Tropojë

  Një person është gjetur i vrarë me armë zjarri në Tropojë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës në një zonë të thellë të Tropojës. Viktima dyshohet se është një çoban. Ende nuk dihet identiteti i tij. Policia dyshon se çobani mund të ketë kryer vetëvrasje ose është qëlluar...
 • Humb jetën punonjësi i hidrocentralit

  Punonjësi i një firme, që po ndërton një hidrocentral në vendin e quajtur “Tuneli i Çeremit” në Tropojë ka humbur jetën dhe për këtë, policia ka arrestuar fadromistin e po kësaj firme. Viktima është një 49-vjeçar nga Bradasheshi i Elbasanit i punësuar në Çerem të Tropojës. Ai ishte duke punuar...
 • Vritet me armë 25-vjeçari, po kulloste bagëtitë bashkë me shokun e tij

  Vritet me armë zjarri një 25-vjeçar në Tropojë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Luzhë mbrëmjen e së premtes. Sipas policisë, Rexhep Alihasi dyshohet se është vrarë me kallashnikov nga shoku i tij 23 vjeç Safer Riza.  Viktima së bashku më autorin e vrasjes po kullosnin bagëtitë në fshatin Luzhë....
 • Tentative vrasje me thikë, pranga 23-vjeçarit

  Një person është arrestuar nga policia e Tropojës, pasi ka tentuar të vrasë me thikë një 24-vjeçar. Në pranga ka rënë Fatlind Vidrica, 23 vjeç, banues në fshatin Bujan, Tropojë. Arrestimi i tij u bë pasi në vendin e quajtur “Kroi i Dojanit” fshati Bujan,  duke udhëtuar se bashku me...
 • “Elektricisti po punonte në shtyllë kur ia ndezën dritat”

  Një elektricist, baba i dy fëmijëve, ka ndërruar jetë në Tropojë pasditen e së shtunës teksa ishte në krye të detyrës. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili për vdekjen e elektricistit Fatjon Halil Hoxha akuzon OSHEE-në. Ish-kryeministri, pasi shpreh ngushëllimet për të afërmit...
 • Gjendet trupi i punëtorit të mbytur në lumë

  Është gjetur trupi i pajetë i punëtorit Gentian Zalli, i cili u mbyt në ujërat e lumit Valbonë në Tropojë, tri ditë më parë. Trupi i 35-vjeçarit u gjet këtë të martë në vendin e quajtur Quku i Dunishes, rreth 2 km larg vendit ku ishte zhdukur. Për shkak të...
 • Vajza e denoncoi të humbur, gjendet i vdekur 56-vjeçari

  Një 56- vjeçar me inicialet J.M është gjetur i vdekur, në një zonë të pyllëzuar dhe shumë të thepisur mes fshatrave Klysyrë dhe Shoshan, Tropojë. Ka qenë vajza e tij, me inicialet S.M e cila ka bërë denoncimin në policinë e Tropojës, në 27 Nëntor, dhe policia ka nisur...
 • Përplaset furgoni i punëtorëve të HEC-it, vdes një person

  Tropojë- Një aksident ka ndodhur mëngjesin e së premtes në fshati Dushaj në zonën B ku për pasojë një person ka ndërruar jetë dhe tre të tjerë janë plagosur. Mësohet se furgoni i punëtorëve të HEC- it të Fierzës është përplasur me një furgon mallrash dhe Dem Oruçi, punëtor...
 • Maskat dalin me armë, dhunojnë dy persona dhe u djegin makinën

  Dy persona janë dhunuar nga persona të paidentifikuar mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Tropojë-Lekbibaj në vendin e quajtur “Shkëmbi i Rajzes”. Dy të dhunuarit me iniciale F.M dhe E.R po udhëtonin me kamionçinë dhe u dolën përpara persona të maskuar dhe të armatosur. Sipas deklarimit të tyre në...
 • Një i arrestuar dhe 11 të proceduar për ndërtim pa leje në Tropojë e Elbasan

  Një person është arrestuar dhe 11 të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë për ndërtim pa leje në Tropojë, Elbasan dhe Maliq. Policia e Tropojës thotë se ka arrestuar Demush Mertinajn 63 vjeç nga Tirana, pasi u kap duke ndërtuar pa leje një objekt në vendin e quajtur...
 • Selami: PD nën lidershipin e Bashës e izoluar nga ndërkombëtarët

  Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami thotë se kryetari i vetëngrirë Lulzim Basha përfaqëson një model të dështuar. Katër vjet pasi Basha u zgjodh në krye të partisë Selami tha se ndihet i penduar që tërhoqi kandidaturën e tij në garën për kreun e kësaj force politike....
 • Rama sulmon LSI-në nga Tropoja: Mos votoni partitë e vogla!

  Nga Tropoja ku prezantoi kandidatët për zgjedhjet e 25 qershorit, Kryeministri Edi Rama u kërkoi qytetarëve që të votojnë Partinë Socialiste dhe të refuzojnë Partinë Demokratike dhe partitë e tjera të vogla. Gjatë fjalës së tij, Rama sulmoi edhe LSI-në pa i përmendur emrin, duke u bërë thirrje që...
 • Tërmet në Tropojë dhe Vlorë

  Lëkundje të forta tërmeti kanë rënë mëngjesin e sotëm rreth orës 04: 15  në qytetin e Tropojës. Mësohet se lëkundjet kanë shkaktuar vetëm dëme materiale. Ndërkohë, një tjetër tërmet është shënuar dhe në qytetin e Vlorës, rreth orës 05: 10 të mëngjesit./tvklan.al...
 • Basha: T’i japim kuptim lirisë dhe demokracisë duke fuqizuar qytetarin

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me demokratët e Tropojës. Basha vuri në dukje se Partia Demokratike është sërish në mision historik për të sjellë valën e fundit të demokratizimit të vendit, të modernizimit të politikës, të kthimit të pushtetit tek qytetarët. Liria dhe...
 • Rama në Tropojë, premton rindërtimin e gjimnazit

  Në vijim të takimeve “Arsimi i Gjeneratës tjetër”, Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla u takua në Tropojë me mësues të ciklit 9 – vjeçar dhe atij të mesëm. Kryeministri diskutoi me ta mbi reformën në sistemin arsimor në Shqipëri dhe arritjet e saj,...
 • “Ditët e Valbonës”, hapet sezoni turistik edhe në Tropojë

  Ditët e Valbonës. Kështu u emërtua hapja e sezonit turistik në Tropojë. Aktivitetet nisën në qendër të Bajram Currit dhe u zhvendosën në zonën turistike të Valbonës. Pamjet e jashtëzakonshme të zonës u gërshetuan me traditën. Kryetari i Bashkisë Tropojë, Besnik Dushaj, i ka ftuar vizitorët dhe turistët drejt Malësisë...
 • Sekuestrohen 12 kg kanabis, poseduesi në arrati

  Policia e Tropojës ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar “Degaj 1”, duke sekuestruar 12 kilogramë kanabis, ndërsa poseduesi i saj ka arritur të largohet. Droga u gjet në aksin rrugor Sopot – Qafë – Morinë, në vendin e quajtur “Ura e Sopotit”. Ajo ishte futur në një thes plastik të mbështjellë...
 • Makina del nga rruga, 1 i vdekur e 2 të plagosur

  Një i vdekur dhe dy të plagosur. Është ky bilanci i një aksidenti që ka ndodhur në Tropojë. Makina me të cilën po udhëtonin ka dalë nga rruga në fshatin Myhajan. Viktima është Sheqere Memia, ndërsa të plagosur kanë mbetur Ahmet Ukshini dhe kunata e tij, Valbona Memia. Të...
Emisione