turne

 • Foto/ Beyonce dhe Jay-Z të lumtur në Sardenjë

  Beyonce duket shumë elegante veshur me një kostum të thurur me grep, ndërsa u fotografua duke bërë një xhiro me varkë me bashkëshortin Jay-Z në Sardenjë. Këngëtarja 37-vjeçare amerikane duket shumë e dashuruar me burrin e saj, ndërsa po relaksohen në ishullin italian. Beyonce dhe Jay-Z janë duke pushuar...
 • Bolton në Evropë, përgatitje për takimin Trump-Putin

  Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton, nis sot një turne në Evropë. Ai pritet të takojë aleatët amerikanë në Londër dhe Romë, përpara se të udhëtojë drejt Rusisë, më 27 Qershor. Një zëdhënës i Kremlinit ka thënë, ditë më parë, se Bolton do të diskutojë...
 • Sekretari Tillerson fillon një turne në Amerikën Latine

  Sekretari amerikan i Shetit Rex Tillerson ndodhet për një turne në Amerikën Latine. Ai po jep gjatë vizitës mesazhin se Kina dhe Rusia janë duke marrë role “alarmante” në rajon dhe u bëri thirrje autoriteteve të këtyre vendeve që të zgjedhin si partnerë bashkëpunimi Shtetet e Bashkuara. Ai tha...
 • Muzikë dhe terapi /Demi Lovato, këngë dhe mesazhe kundër depresionit

  Në turneun e saj të ardhshëm këngëtarja e famshme Demi Lovatos do të ofrojë terapi për fansat.  25 -vjeçarja ka vendosur që jo vetëm t’i argëtojë, por dhe mund tu ndryshojë jetën përgjithmonë. Ajo do të organizojë terapi në grup dhe fjalime inspiruese duke i kushtuar  më shumë rëndësi...
 • Trump niset drejt Europës

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është nisur drejt Evropës. Turneu i tij do të përfshijë ndalesën në Varshavë, ku do të takojë liderë të Evropës qendrore dhe lindore. Shtëpia e Bardhë ka thënë se Trump do t’i inkurajojë këta zyrtarë, të cilët brengosen për varësinë e vendeve...
Emisione