TV Klan

 • STOP – EMISIONI 144 (SEZONI 4)

  Betohen 3 deputetë të LSI, qëllohet me bojë Ralf Gjoni, protesta vijon. Sot në Parlament u betuan 3 deputetë të rinj të LSI-së, ndërsa jashtë dyerve të kuvendit, opozita zhvilloi protestën e rradhës.Në seancë mungoi kryeministri Rama, ndërsa protestës i mugoi kreu demokrat Basha, që ndodhet për një vizitë...
 • Rihapet hetimi për gjyqtaren, por Saimir Kodra ka një merak (Video)

  Pak kohë më parë emisioni “Stop” publikoi disa vendime flagrante të gjyqtares Pajtime Fetahu. Pas këtyre problematikave të transmetuara, Prokuroria Elbasan ka rihapur çështjen me numër të ri procedimi. Mësohet se Prokuroria ka sekuestruar dosjen dhe ka marrë masa proceduriale për të zbardhur rastet. Ajo që mbetet është që...
 • STOP – EMISIONI 143 (SEZONI 4)

  Autostrada “lahet” me qumësht/ Meta gati të bëjë harakiri. Fermerët në Lushnje protestuan sërish sot, kundër vendimit për uljen e TVSH-së për kompensimin e tyra nga 20% në 6%. Po kështu agropërpunuesit për dy vendosën të mos furnizojnë dyqanet me produkte bulmeti.Presidenti Meta u shpreh nga Pogradeci, se eshtë...
 • 2 vjet e gjysmë për të kthyer paratë…

  Një qytetar nga Tropoja denoncon në “Stop” se ish-drejtoresha e spitalit, Naijle Baliaj i ka marrë 5 mijë euro ryshfet, për një specializim në Tiranë. Prej më shumë se dy vjetësh, personi nuk merr as paratë dhe as specializimin e premtuar. Me kamera të fshehtë, ish-drejtoresha pranon paratë që...
 • STOP – EMISIONI 142 (SEZONI 4)

  Shqiptarët të parët për azil/ kumti nga Shkodra i Monika Kryemadhit. Dita e sotme njihet edhe si festa e babait. Në Kamëz nuk punon sistemi, ndaj nuk mund të marrësh as edhe një certifikatë.Monika Kryemadhi ishte në Shkodër, ngaku tha, se shqiptarët po pinë qumësht pluhur nga Serbia e...
 • Në punë e sipër… (Video)

  Një mësues u ka dhënë nxënësve detyrë një tabelë numerike të një jashtëtokësori, së cilës nuk i kuptohet qëllimi. Në një foto tregohen kushtet e punës të munguara në vend. Në redaksi kanë mbërritur disa video të fëmijëve që kërcejnë me fllonxat e “Stop”. Lumi Vjosa së fundi është...
 • STOP – EMISIONI 141 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një mësues u ka dhënë nxënësve detyrë një tabelë numerike të një jashtëtokësoir, së cilës nuk i kuptohet qëllimi.Në redaksi kanë mbërritur disa video të fëmijëve që kërcejnë me fllonxat e “Stop”. Në një foto tregohen kushtet e punës të munguara në vend. Lumi Vjosa...
 • E divorcuar dhe pa punë, i refuzohet ndihma ekonomike (Video)

  Martina Jaku, banore e Rrëshenit, e divorcuar dhe me një fëmijë të sëmurë 6 vjeçar, nuk përfiton ndihmë ekonomike, pasi ka deklaruar së ka një televizor dhe një frigorifer. Martina është trajtuar për disa muaj me fondin 6% të bashkisë Mirditë. Me 27 mijë Lekë të vjetra, mund të...
 • STOP – EMISIONI 140 (SEZONI 4)

  Deputetët “tradhtarë” të listave, që bënë betimin. Në prag të protestës së rradhës të opozitës shqiptare,Renaldo u është drejtuar qytetarëve, për t’i pyetur për deputetët “tradhëtarë”, që bënë betimin dhe morën mandatin në parlament.Ata u përzgjodhën nga krerët e partive, të cilët menduan, se nuk do t’u vinte rradha...
 • Zbulohet roli i policit Lohja në grupin e fajdeve të Shkodrës

  Zbulohet roli i policit Ergys Lohja që u pezullua nga detyra pas goditjes së grupit kriminal të fajdeve në Shkodër, ku u arrestuan 12 persona. Duke qenë inspektor i policisë zonale, Ergys Lohja kishte dijeni për veprimtarinë kriminale, atë të dhënies së parave me fajde. Jo vetëm që nuk...
 • Altini, nga vrasës në drejtues të grupit të drogës në Laprakë (Detaje)

  Historitë e tij të problemeve me ligjin datojnë që prej vitit 1995. Sot Policia e Tiranës njoftoi se ka goditur një grup të drogërave të forta të përbërë nga 3 persona. Në krye të këtij grupi, tvklan.al mëson se qëndron 45-vjeçari i quajtur Altin Koçi, i cili është arrestuar...
 • Lobimi i PD, zbardhen letër-porositë nga SHBA

  Televizioni Klan ka mundur të zbardhë letër-porosinë e mbërritur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbi kontratat e lobimit të Partisë Demokratike. Janë gjithsej 675 mijë dollarë, të cilat janë përdorur për lobim nga PD në pranverën e vitit 2017, disa muaj para zgjedhjeve parlamentare të atij viti, të...
 • Më 21 Mars, Saimir Tahiri në gjykatë

  Më 21 Mars, në orën 12:30 në Gjykatën e Krimeve të Rënda do të zhvillohet seanca paraprake për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i akuzuar nga prokuroria për trafik droge dhe grup i strukturuar kriminal. Në këtë seancë, gjykatësja Miliana Muça do të vendosë nëse do të kalojë dosjen...
 • 30 ura në Shqipëri me probleme

  Gjysma e urave në territorin e vendit paraqesin probleme, ndërsa 30 prej tyre shfaqin probleme të rënda. Bilanci është bërë nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, ku rezulton se të paktën 7 ura janë në gjendje emergjente. Ura e Leklit, Dragotit, Zëmblakut, Kaludhit, Vorës, Tapizës dhe Drojës janë në...
 • Qëllohet me armë 26-vjeçari në kryeqytet (Emri)

  Një 26-vjeçar i quajtur Enea Keqa ka mbetur i plagosur me armë mbrëmjen e së enjtes në Tiranë. Sipas burimeve paraprake të tvklan.al, ngjarja ka ndodhur tek Komuna e Parisit në një kryqëzim rrugor. Personi që është qëlluar me armë ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ai është dërguar në...
 • Protesta e opozitës, Bardhi: Nuk kemi skenar të parapërgatitur

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka thënë se në protestën e opozitës ditën e shtunë nuk do të ketë një orar konkret se sa do të zgjasë. Në një lidhje live me emisionin “Opinion” në Tv Klan, Bardhi u shpreh se protesta do të mbahet në...
 • Pallati i Kulturës Kamëz, fizioterapistja punon në bibliotekë?! (Video)

  Pallati i Kulturës në Kamëz është inauguruar në vitin 2013, por funksionoi deri në vitin 2015. Në janar të vitit 2016 specialistët u zëvendësuan me punonjës të pakualifikuar. Sot biblioteka pothuaj nuk hapet, ndërsa jashtë pallatit të kulturës të moshuarit luajnë domino, ndërsa artistë amatorë u bien veglave. Nga...
 • “Ju doni rritje rroge, s’doni të punoni” (Video)

  “Emisioni” Stop në Tv Klan ka zgjidhur problemin mes punonjësve dhe drejtuesve të fabrikës së këpucëve “Endi shpk” në Shkozet të Durrësit. Punonjësit ankohen se ata asnjëherë nuk marrin të plotë rrogën për të cilën kanë rënë dakord, pasi nuk punojnë çdo ditë të muajit. Sipas tyre, kompania u...
 • STOP – EMISIONI 139 (SEZONI 4)

  Dita e verës, festë në Elbasan, kryeqytetin e 14 marsit. Dita e verës është festuar sot në Elbasan. Gazetarja e emisionit ‘Stop” ishte në kryeqytetin e kësaj feste, ngaku solli detajet më pikante. Vec kësaj, grupi i xhirimit të “Stop” organizoi edhe miss ballokumin, për atë që hëngri më...
 • Protesta e opozitës, Tabaku: Do mbarojë kur të shikohet e arsyeshme

  Një protestë madhështore me forcën e numrave, pa fjalime dhe që do të zgjasë, do të jetë protesta e 16 marsit e Opozitës para Kryeministrisë. Këtë paralajmëroi ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku, e cila tha se në të do të marrin pjesë edhe shqiptarë nga Diaspora, pasi një nga arsyet...
1 2 3 148
Emisione