tvklan.al

 • Haradinaj: Mogherini po bën dialog të fshehtë

  Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj e ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini për dialog gjysmë të fshehtë. Duke iu kundërpërgjigjur kërkesës së saj për heqjen e taksës, që të vazhdohet dialogu me Serbinë, ai ka thënë se është pro vazhdimit të dialogut, por ashtu si i ka hije....
 • Ministri i Jashtëm serb Daçiç zbulon ofertën për Kosovën

  Politika dhe oferta zyrtare e Serbisë është përkufizimi. Pavarësisht se kjo është përmendur si mundësi, ka qenë shefi i diplomacisë serbe që ka tensionuar politikën në Serbi, pasi gjatë një konference u tha gazetarëve prerë se cila është oferta dhe se ajo nuk nënkupton vetëm territore e kufij. “Kjo...
 • Kukan: Bojkoti i parlamentit, jo përgjigje për problemet

  Eduard Kukan, raportues në hije për Shqipërinë në Parlamentin Europian thotë se vendi i opozitës është në parlament, ku ka një rol të rëndësishëm për të luajtur. I pyetur nga Tv Klan, Kukan shprehet se bojkoti i parlamentit nuk është zgjidhje për problemet e vendit. “Do të përsëris kur...
 • Parashikimi i motit 19 Shkurt

  Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të diktojnë kushtet atmosferike në vendin tonë. Për pasojë, orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe mbrëmja do të mbeten në kushtet e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Sipas MeteoAlb, temperaturat e...
 • “Italia realizoi ëndrrat e mia, por Shqipëria…” (Video)

  Për Elhaida Danin Italia është vendi që e bëri të arrinte suksesin, pa marrë parasysh faktin që vinte nga një shtet tjetër, e për këtë ajo shpreh mirënjohje. Megjithatë për të, Shqipëria është vendi ku ka rrënjët. Këngëtarja ishte sonte e ftuara e dytë e spektaklit “Në kurthin e...
 • A do i rikthehet politikës Jozefina Topalli? (Video)

  A do t’i rikthehet Jozefina Topalli politikës? E ftuar mbrëmjen e kësaj të hëne në edicionin e dytë të spektaklit “Në kurthin e Piter Pan”, ish-kryetarja e Kuvendit tha se i ndjek gjatë gjithë kohës zhvillimet politike në vend, megjithatë ajo u shpreh se nuk e di nëse do...
 • Rikthehet “Në kurthin e Piter Pan” (Video)

  Ka nisur këtë të hënë në ekranin e Televizionit Klan, sezoni i dytë i spektaklit “Në kurthin e Piter Pan”. Një produksion, i cili sezonin e shkuar pati një impakt tejet pozitiv tek publiku, që siç u shpreh edhe vetë prezantuesja Alketa Vejsiu, i ka dhënë fëmijëve një mundësi...
 • Vdiq 3 herë, por erdhi në jetë 2 orë më vonë

  Një foshnje, i cili u shpall i vdekur 3 herë, u gjet duke marrë frymë nga prindërit brenda në arkivol, duke bërë që për ngjarjen të nisin hetimet. I porsalinduri u dyshua se humbi jetën gjatë lindjes, në javën e 27 të shtatzënisë, më 8 Shkurt. Por prindërit e...
 • Soreca dhe Moses-Ones në zyrën e Ramës

  Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca dhe Zv/Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones shkuan pasditen e kësaj të hëne në Kryeministri. Takimi i tyre me kreun e qeverisë, Edi Rama vjen pas vendimit të marrë nga Partia Demokratike dhe aleatët e saj për të djegur mandatet...
 • Nuk pyeti fëmijët, fali shkaktarin e aksidentit që i mori jetën gruas (Video)

  Në seancën e ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” këtë të diel ishin dy vëllezërit Xhevati dhe Ibrahimi. Në datën 8 Tetor 2016 ka ndodhur një aksident në afërsi të Kamzës teksa zonja Lirie, e cila nuk jeton më, po kthehej nga Fushë-Kruja për në shtëpi dhe ka zbritur...
 • Nga pankartat tek lulet, çfarë mbajnë në duar protestuesit

  Largimin e Kryeministrit Edi Ramin dhe krijimin e një qeverie tranzitore që do të përgatisë zgjedhe të lira e të ndershme. Këto janë kërkesat e opozitës, që këtë të shtunë ka thërritur në shesh një protestë e cila nisi në orën 11:00. Protestuesit marshuan nga bulevardi Dëshmorët e Kombit...
 • E hoqën nga puna, punonjësi bën masakër

  Të paktën 5 persona u vranë ndërsa disa të tjerë mbetën të plagosur, pasi një person hapi zjarr në një park industrial në Ilinois të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë shkëmbimit të zjarrit me efektivët e policisë mbeti i vrarë edhe autori i kësaj ngjarjeje të rëndë. Të...
 • Policia: Elementë kriminalë po përgatiten për dhunë

  Një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita, Policia e Shtetit paralajmërojnë se në manifestimin e së shtunës do të ketë eksponentë me rekorde kriminale. “Përveç deklaratave dhe retorikës së ndezur politike dhe thirrjeve për dhunë, të artikuluara nga disa përfaqësues të politikës dhe medias, Policia e Shtetit ka...
 • Tatimet aksion në tregje dhe qendrat e qyteteve

  Tatimet kanë nisur kontrollet në terren, në zonat të cilat konsiderohen me risk të lartë për evazion fiskal dhe fshehje të të ardhurave. Drejtori i Hetimit Tatimor, Adrian Shehu, sqaron në një intervistë për Televizionin Klan, se fokusi i inspektorëve në këto muaj do të jenë qendrat e qyteteve,...
 • Kontrollet në shtëpitë e gjyqtarëve të Dajtit, policia gjen municione e mijëra euro

  Policia e Shtetit thotë se gjatë kontrollit të ushtruar në banesat e 3 gjyqtarëve, të cilët ulën dënimin për Dritan Dajtin janë gjetur municione, mijëra euro, si dhe prova të tjera. Duke iu përgjigjur interesit të medias, në një deklaratë sqarohet se kontrollet vijojnë dhe në përfundim të tyre...
 • Gardisti shfaqet i penduar në Gjykatën e Krimeve të Rënda

  Alket Arapaj, gardisti që vrau bashkëshorten tre ditë më parë në banesën e tyre në Allias është shfaqur i penduar në Gjykatë e Krimeve të Rënda. Pavarësisht pendesës, ndaj 44-vjeçarit u caktua masa e sigurisë arrest me burg, deri në përfundim të hetimeve. Prokuroria kërkoi që seanca të zhvillohej...
 • Çfarë ndodh në 1 minutë në internet

  Çfarë ndodh në një minutë brenda rrjetit të internetit? Llogaritë janë bërë nga një shoqëri në operon në botën inovative dixhitale dhe rezulton se shkëmbehen 187 milionë email, 38 milionë mesazhe në WhatsApp, 18 milionë sms, shkarkohen 375 mijë aplikacione dhe shpenzohen rreth 900 mijë $ në e-commerce. Teknologjia...
 • Rehabilitimi mes blloqeve të banimit

  Prej më shumë se 25 vitesh, Njësia Nr. 11 kishte vuajtur mungesën e investimeve. Por vëmendja e shtuar në mandatin e parë të qeverisjes, po përmirëson dukshëm jetesën e komunitetit të kësaj zone. Bashkia e Tiranës ka nisur punën për rehabilitimin e rrugëve mes blloqeve të kësaj zone duke...
 • Sekreti i gjumit të mirë

  Gjumi i mirë mbron zemrën dhe duket se është meritë e kockave. Sipas një eksperimenti të kryer mbi kaviet në laborator, rezulton se kur gjumi është i mirë i qetë dhe i rregullt, prapa tij qëndron një mekanizëm molekular, që lidh trurin, palcën kockore dhe enët e gjakut. Në...
 • Manafort gënjeu drejtësinë për “Russiagate”

  Një tjetër ish-bashkëpunëtor i Trump-it rezulton të ketë gënjyer drejtësinë amerikane për skandalin e ndërhyrjes ruse në presidencialet amerikane të 2016-s. Paul Manafort, ish-kreu i Shtabit Elektoral të Donald Trump, nuk ka thënë të vërtetën kur pranoi të bashkëpunonte me prokurorin special Robert Mueller, që merret me hetimin e...
1 2 3 84
Emisione