tvklan.al

 • Sërish tritol në Vlorë (Video)

  Një tjetër shpërthim tritoli ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Vlorës. Këtë herë në shënjestër të autorëve ishte një lokal në lagjen “Rilindja”. Sipas policisë, shpërthimi ndodhi rreth orës 03:35 jashtë një lokali në pronësi të S.Zyberit. Si pasojë e shpërthimit pjesa e përparme e lokalit pësoi dëme...
 • Palmer: SHBA mbështet qeverinë, është legjitime

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës flasin sërish hapur. Qeveria është legjitime dhe do të ketë mbështetjen e Ëashingtonit. Mesazhi vjen në mesin e krizës politike që po kalon vendi, nga zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Euroazina, Mattheë Palmer, gjatë një takimi që ai zhvilloi me një grup gazetarësh...
 • Zjarr në banesë, vdesin bashkëshortët

  Një çift bashkëshortësh ka gjetur vdekjen në Pukë, si pasojë e flakëve të zjarrit. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Breg, rreth orës 1 mëngjesit. Viktimat, Petrit dhe Dava Ndoj po flinin në katin e dytë të banesës. Zjarri është pikasur nga i zoti i shtëpisë, 82-vjeçari Pal Gjoni....
 • Më 19 Maj zgjedhje të parakohshme në Veri të Kosovës

  Më 19 Maj pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme në katër komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Leposaviç,  Zveçan dhe Zubin Potok. Para se të shpallte zyrtarisht vendimin në konsultë për këtë, në presidencë ishte kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka. Kryetarët e këtyre katër komunave të veriut nga...
 • Italia dhe Britania shkatërrojnë 2 banda shqiptarësh

  Emigracion klandestin, trafik ndërkombëtar droge dhe posedim armësh luftarake. Janë këto akuzat që rëndojnë mbi dy banda shqiptarësh të shkatërruara mëngjesin e kësaj të hëne nga karabinierët e Frascati, pas urdhërarresteve të lëshuara nga Gjykata e Romës për 18 persona. Sipas mediave italiane, për 11 prej tyre u dha...
 • “Ti ke bërë një vepër të jashtëzakonshme…”

  Manushaqja dhe Enveri janë nga qyteti i Lushnjes. Ata janë motër e vëlla, të dy të divorcuar dhe ndajnë një shtëpi dy katëshe. Arsyeja përse ishin këtë të diel në rubrikën “Shihemi në Gjyq” ishte pikërisht kjo pronë, e cila ndodhet në një truall ku bashkëpronarë janë edhe xhaxhallarët...
 • Reshje dëbore në Pranverë (Foto)

  Mund të jemi në stinën e Pranverës, por për disa zona të Anglisë, Dimri duket se nuk është larguar ende. Shërbimi meteorologjik atje lëshoi alarm të verdhë për mot të keq në një pjesë të Anglisë veriore, por edhe në Midlands. Temperaturat ranë nën zero përgjatë natës dhe pritet...
 • Shqiptarja i vë flakën vetes në gjykatë

  Një 58-vjeçare shqiptare ndodhet e shtruar në spitalin e Riminit me djegie në pjesën e sipërme të trupit, pasi i vuri flakën vetes. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 10:00 të kësaj të marte në gjykatë, por motivet janë ende të paqarta. Sipas asaj që shkruan e përditshmja italiane...
 • 9 të vrarë në 9 muaj në Shkodër

  Ekzekutimi i dy vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali e ka çuar në 9 bilancin e të vrarëve në 9 muajt e fundit Gjithçka nisi në 18 Qershor të vitit të kaluar, kur u ekzekutua me një plumb në kokë Mehdi Kavaja, pronar i një servisi. Kjo ngjarje u pasua...
 • Gratë që synojnë Presidencën

  Ukraina dhe Sllovakia votojnë të dielën për presidentin e ri me një të përbashkët, kandidat pretendent në të dy vendet është një grua. Në Kiev do të jetë një garë në tre fronte, ku ish-kryeministrja Julia Timoshenko është një prej pretendenteve kryesore për kreun e shtetit. “Princesha e gazit”...
 • Gruaja bëhet me binjakë 1 muaj pas lindjes së parë

  Një grua nga Bangladeshi solli në jetë 2 binjakë rreth 1 muaj pasi kishte lindur para kohe një djalë. Arifa Sultana, 20-vjeçe, lindi në fund të muajit Shkurt, por 26 ditë më vonë ajo shkoi sërish me urgjencë në spital pasi kishte dhimbje barku. Doktorët zbuluan se ajo ishte...
 • Të dielën ndryshon ora

  Të dielën, akrepat e orës do të shkojnë 60 minuta përpara, në atë që njihet si ora verore. Zyrtarisht ora ndryshon në orën 02:00, kur akrepat kalojnë 60 minuta përpara, duke shënuar orën 03:00. Ora shkon gjithmonë një orë përpara fundjavën e fundit të Marsit në Pranverë dhe një...
 • May nuk dorëzohet

  Teksa opinioni publik në Britaninë e Madhe pret dorëheqjen e Kryeministres Theresa May pas disfatës së tretë për Brexit, shefja e qeverisë as që e çon ndërmend të dorëzohet. BBC raporton se Kryeministrja britanike do të çojë planin e saj të shkëputjes për herë të katërt në parlament, për...
 • Atentat ndaj dy vëllezërve (Video)

  Një atentat me dy të vdekur ka ndodhur paraditen e kësaj të shtune në qytetin e Shkodrës. Ngjarja e rëndë ndodhi në zonën e zooteknikës, në lagjen Guerile. Viktimat janë dy vëllezërit Astrit dhe Brahim Bilali, 59 dhe 61 vjeç. Ata u qëlluan me breshëri plumbash nga persona ende të paidentifikuar,...
 • Mbytet në det një person

  Një person ka gjetur vdekjen paraditen e kësaj të premteje në Durrës, pasi u mbyt në det. Ngjarja ndodhi rreth orës rreth orës 10:00, në portin e qytetit. Burime zyrtare të policisë thonë se viktima është një 60-vjeçar me iniciale Xh.S. Ai mësohet se u rrëzua në det gjatë...
 • Vritet shqiptari në Spanjë, ekzekutohet me plumb në kokë

  Një shqiptar në Spanjë është ekzekutuar me armë zjarri brenda një automjeti. Trupi i tij është gjetur i pajetë nga banorët të cilët njoftuan policinë. Ngjarja ka ndodhur në rajonin Totana të Spanjës. Sipas mediave spanjolle, trupi i pajetë i shqiptarit u gjet mesditën e së mërkurës (27 Mars)...
 • Kukësi-Partizani përcaktuese për titullin

  Në ndeshjen më të rëndësishme të javës së 26, Kukësi i vendit të dytë do të presë Partizanin kryeses në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Trajneri Ramadan Ndreu përpiqet të motivojë skuadrën në prag të kësaj sfide. Ndërsa tek Partizani situata nuk është fort e qetë. Të kuqtë kanë disa...
 • Holanda: Djegia e mandateve e gabuar. Jo dhunë në protestë

  Ministri i Drejtësisë i Holandës ka kritikuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve. Ferdinand Graferhaus gjatë vizitës në Tiranë u shpreh i shqetësuar për protestat e dhunshme që janë zhvilluar në Shqipëri kohët e fundit. Sipas tij, dalja nga Kuvendi nuk është mënyra e duhur për të zgjidhur...
 • Kamioni merr përpara turmën

  Një kamion u fut në një turmë njerëzish në perëndim të Guatemalës mbrëmjen e së mërkurës, duke vrarë të paktën 32 persona. Kamioni goditi një grup njerëzish të cilët u kishin shkuar në ndihmë një personi tjetër, i cili ishte goditur nga një makinë. Lajmi u konfirmua nga një...
 • Boja e zezë ndaj Ministrisë, reagon Lleshaj (Video)

  Të zhvendosur para godinës së Ministrisë së Brendshme, protestuesit hodhën bojë të zezë në drejtim të këtij institucioni. Më pas, të kryesuar nga Lulzim Basha dhe përfaqësuesit e tjerë të opozitës, turma e protestuesve iu drejtua selisë blu. Pikërisht momentin kur protestuesit hodhën bojë ndaj godinës së Ministrisë e...
Emisione