tvklan.al

 • Balla: Protesta e opozitës me porosi nga rusët

  Nga foltorja e Kuvendit, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli për kontratat e lobimit të Partisë Demokratike. Për Ballën është fakt që PD është peng i një financimi të dyshimtë rus, që synon influencën e Rusisë në Ballkan. “Jemi sot para një akti të konfirmuar...
 • Tritol makinës në oborrin e shtëpisë (Video)

  Rikthehen shpërthimet me tritol në Fushë Krujë. Persona të paidentifikuar i kanë vendosur mbrëmjen e së mërkurës një sasi tritoli një automjeti në pronësi të A.Çekut. Sipas policisë, shpërthimi ndodhi rreth orës 23:10, në fshatin Hasan. Makina ndodhej e parkuar në oborrin e shtëpisë së Çekut. Nga shpërthimi, policia...
 • KQZ thirrje qytetarëve

  Kreu i KQZ i ka bërë thirrje qytetarëve që të aplikojnë për t’u bërë komisionerë të KZAZ në mungesë të përfshirjes së opozitës në këtë proces. Në mbledhjen e kësaj të mërkure, KQZ u ka dhënë mandatin e deputetit dhe 3 kandidatëve nga listat e 2 partive të opozitës....
 • Si u zbuluan atentatorët e Jurgen Kurtit

  Elsi Levendi ishte personi i cili ruante lëvizjet e Jurgen Kurtit dhe njoftonte anëtarët e tjerë të grupit. Ishte pikërisht 21-vjeçari personi i parë që ra në gjurmët e policisë, pasi u kap nga kamerat e sigurisë në rrugën “Zef Jubani”, aty ku mbrëmjen e 18 Marsit u ekzekutua...
 • 104 vite burg për bandën që grabiti blindat me para

  Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 104 vite burg 8 të akuzuarit për grabitjen e parave të tre bankave. Ata ishin pjesë e një grupi strukturuar kriminal që drejtohej nga Admir Murataj, i cili është në kërkim. Vendimi ndaj tij nuk është marrë ende pasi do të...
 • Në gjurmët e vrasësve të Kurtit

  Elsi Levendi, 21 vjeç, lindur në Athinë dhe banues në Tiranë, Alesio Berberi, 33 vjeç, lindur dhe banues në Patos, Fier, si dhe Olsi Qalliaj, 22 vjeç, lindur në Fier dhe banues në Patos janë 3 personat e arrestuar nga Policia e Tiranës për vrasjen e Jurgen Kurtit. Një...
 • 1600 klientë të filmuar në dhomat e hotelit

  Autoritetet e Koresë së Jugut kanë arrestuar dy persona dhe po hetojnë disa të tjerë për një faqe interneti që transmetonte livestream 1 600 klientë hotelesh, pa dijeninë e tyre. Ata janë gjobitur për rreth 26 mijë dollarë dhe me burg deri në 5 vite. Në hotele kishin instaluar...
 • Zbardhet vrasja e Ferdinand Polisë

  Pesë ditë pas ekzekutimit të 35-vjeçarit Ferdinand Polia në Shkodër , policia ka zbardhur ngjarjen duke vënë në pranga 3 persona, ndërsa në kërkim është shpallur atentatori. Në sajë të operacionit “step by step”, u arrestuan bashkëpunëtorët që ndihmuan 27-vjeçarin me inicialet K.S të realizojë vrasjen e pronarit të...
 • Investimet e huaja direkte kalojnë vlerën 1 mld Euro

  Investimet e huaja direkte kanë arritur të vendosin një rekord të ri në fund të vitit 2018. Vlera e kapitalit të investuar nga kompanitë e huaja në vendin tonë kapi shifrën 1 miliardë e 22 milionë Euro. Fluksi i investimeve direkte nga jashtë është rritur me 123 milionë Euro...
 • Hetimet për “Russiagate” nuk gjen të dhëna për Trump

  Donald Trump nuk ka bashkëpunuar me rusët për t’u zgjedhur president në 2016-n. Hetimi 2-vjeçar i prokurorit special Robert Mueller nuk ka gjetur fakte mbi dyshimet se kandidati republikan ose stafi i tij bashkëpunuan me Moskën. Konkluzionet u hartuan nga prokurori i përgjithshëm Uilliam Barr në një letër 4...
 • Aksidentohet për vdekje një person

  Një aksident i ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne i ka marrë jetën një 50-vjeçari në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ndodhi në lagjen Shënkoll. Viktima është Gëzim Keci. Ai mësohet se lëvizte me biçikletë, kur u përplas nga një kamionçinë që drejtohej nga një 63-vjeçar. Keci u dërgua në...
 • Gjendet trupi i dekompozuar i një personi

  Trupi i dekompozuar i një personi është gjetur këtë të diel mbi stanet e fshatit Marrnaq, në Pukë. Sipas policisë, kufoma i dyshohet se i përket 45-vjeçarit Z. P. lindur në Gojan i Madh të Pukës dhe banues në Krujë. Personi në fjalë ishte shpallur në kërkim nga Komisariati...
 • Çobani thirrje policisë dhe gjykatës

  Myzaferja ishte dëshmitare e vrasjes së vjehrrit dhe vjehrrës së saj në Peshkopi, nga djali i tyre, por tragjedia nuk mbaroi me kaq pasi pas ngjarjes, ajo bashkë me fëmijët dhe bashkëshortin u detyruan të largoheshin nga banesa. Këtë të diel në “Shihemi në Gjyq”, ajo kishte sjellë nënën...
 • Krimet e Rënda marrin në dorë hetimet, kamerat filmuan vrasjen e avokatit

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në dorë hetimet për vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Ngjarja dyshohet se mund të ketë ndodhur për shkak të detyrës së avokatit. Ravik Gurra 50 vjeç ka qenë avokat i fisit Çapja në Elbasan dhe avokat në procesin e Emiljano Shullazit dhe...
 • Ngjarja e rëndë në Gramsh, kush është çifti Hysa (Foto + Emrat)

  Një konflikt mes çiftit dyshohet të jetë shkaku i krimit në familje që ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grekan të Njësisë Administrative Sult në Gramsh. Tvklan.al ka mësuar se autor i dyshuar i krimit është Alvin Hysa 35 vjeç. Pas një konflikti me bashkëshorten Gurie Hysa 32 vjeç,...
 • “Fati i Brexit në duart e britanikëve”

  Ndryshe nga herët e kaluara, Theresa May nuk doli duarbosh nga Samiti për Brexit, por shtyrja e afatit që Brukseli i lejoi Londrës erdhi me kushte. Bashkimi Europian vendosi të shtyjë me të paktën 2 javë skadimin e datës aktuale të 29 Marsit, për shkëputjen e Britanisë së Madhe...
 • Ekzekutohet avokati Ravik Gurra

  Një person është qëlluar për vdekje mbrëmjen e kësaj të premteje në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në një lokal, në qendër të qytetit. Viktimë nga ky atentat ka mbetur 50-vjeçari Ravik Gurra, me profesion avokat. Gurra ishte një prej avokatëve të çështjes “Shullazi”, ashtu sikurse edhe i fisit Çapja në...
 • Haradinaj thirrje SHBA dhe BE

  Me tregtinë e lirë Kosovë-Serbi e ka ndërlidhur kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nisjen e punimeve në rrugën magjistrale Prishtinë-Mitrovicë. Pas paralajmërimit të krerëve të shtetit serb për një nismë të re të Francës e Gjermanisë për zhbllokimin e dialogut, Haradinaj ka thënë se interesi i Kosovës është që...
 • Presidencialet: Dorëzohen tre kandidatura

  Sonte në mesnatë skadon afati për dorëzimin e kandidaturave për President të Maqedonisë së Veriut. Në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, deri më tani janë dorëzuar tre kandidatura. Blerim Reka, që përkrahet nga opozita shqiptare, Stevo Pendarovski, kandidati i shumicës parlamentare, si dhe Gordana Siljanovska, kandidatja e opozitës maqedonase. Me...
 • Gjykatësja: Dënimet për 27 Prillin në bazë të provave

  Kjo është gjykatësja që të premten e kaluar, 15 të akuzuarve për rrezikim terrorist të rendit kushtetues dhe të sigurisë në vend, për ngjarjet e përgjakshme të 27 Prillit të vitit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë, shqiptoi 211 vjet dënime me burg. Katër ditë pas shqiptimit të dënimeve, Dobrila...
Emisione