tvklan.al

 • Krimet e Rënda marrin në dorë hetimet, kamerat filmuan vrasjen e avokatit

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në dorë hetimet për vrasjen e avokatit Ravik Gurra. Ngjarja dyshohet se mund të ketë ndodhur për shkak të detyrës së avokatit. Ravik Gurra 50 vjeç ka qenë avokat i fisit Çapja në Elbasan dhe avokat në procesin e Emiljano Shullazit dhe...
 • Ngjarja e rëndë në Gramsh, kush është çifti Hysa (Foto + Emrat)

  Një konflikt mes çiftit dyshohet të jetë shkaku i krimit në familje që ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Grekan të Njësisë Administrative Sult në Gramsh. Tvklan.al ka mësuar se autor i dyshuar i krimit është Alvin Hysa 35 vjeç. Pas një konflikti me bashkëshorten Gurie Hysa 32 vjeç,...
 • “Fati i Brexit në duart e britanikëve”

  Ndryshe nga herët e kaluara, Theresa May nuk doli duarbosh nga Samiti për Brexit, por shtyrja e afatit që Brukseli i lejoi Londrës erdhi me kushte. Bashkimi Europian vendosi të shtyjë me të paktën 2 javë skadimin e datës aktuale të 29 Marsit, për shkëputjen e Britanisë së Madhe...
 • Ekzekutohet avokati Ravik Gurra

  Një person është qëlluar për vdekje mbrëmjen e kësaj të premteje në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në një lokal, në qendër të qytetit. Viktimë nga ky atentat ka mbetur 50-vjeçari Ravik Gurra, me profesion avokat. Gurra ishte një prej avokatëve të çështjes “Shullazi”, ashtu sikurse edhe i fisit Çapja në...
 • Haradinaj thirrje SHBA dhe BE

  Me tregtinë e lirë Kosovë-Serbi e ka ndërlidhur kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nisjen e punimeve në rrugën magjistrale Prishtinë-Mitrovicë. Pas paralajmërimit të krerëve të shtetit serb për një nismë të re të Francës e Gjermanisë për zhbllokimin e dialogut, Haradinaj ka thënë se interesi i Kosovës është që...
 • Presidencialet: Dorëzohen tre kandidatura

  Sonte në mesnatë skadon afati për dorëzimin e kandidaturave për President të Maqedonisë së Veriut. Në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, deri më tani janë dorëzuar tre kandidatura. Blerim Reka, që përkrahet nga opozita shqiptare, Stevo Pendarovski, kandidati i shumicës parlamentare, si dhe Gordana Siljanovska, kandidatja e opozitës maqedonase. Me...
 • Gjykatësja: Dënimet për 27 Prillin në bazë të provave

  Kjo është gjykatësja që të premten e kaluar, 15 të akuzuarve për rrezikim terrorist të rendit kushtetues dhe të sigurisë në vend, për ngjarjet e përgjakshme të 27 Prillit të vitit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë, shqiptoi 211 vjet dënime me burg. Katër ditë pas shqiptimit të dënimeve, Dobrila...
 • Rreziku që u kanoset adoleshentëve të sotëm

  Adoleshentët e sotëm janë shumë më të ekspozuar ndaj infeksioneve seksuale dhe obezitetit. Sipas një monitorimi të kryer nga Lancet Comission, sot janë 250 milionë të rinj më tepër se 25 vjet më parë që rrezikohen nga këto dy plagë shoqërore dhe shëndetësore të epokës bashkëkohore. Në studim janë...
 • Jurgen Kurti u vra për hakmarrje?

  Vrasja e 26-vjeçarit Jurgen Kurti mbrëmjen e së hënës në Tiranë mblodhi një panel gazetarësh këtë të martë në emisionin “Opinion”, në Tv Klan. I ftuar në studio, gazetari Spartak Koka tha se deri në këto momente, pista kryesore e policisë për vrasjen e Kurtit është ajo e hakmarrjes,...
 • 20 minuta “gurë” nga qielli

  Një stuhi e frikshme përfshiu pjesën jugore të Kinës këtë të martë, me kokrra breshëri që thuhet se ishin aq të mëdha sa një vezë. Banorët e Jinping, në provincën e Yunnan, kur u zgjuan i gjetën makinat e tyre të shkatërruara, dritaret e thyera dhe rrugët e mbuluara...
 • ‘Perandoria’ e jashtëligjshme e shqiptares në Britani

  Një shqiptare akuzohet se kishte krijuar një ‘perandori’, që u siguronte pasaporta britanike kriminelëve. Agjencia Kombëtare e Krimit NCA, e arrestoi shqiptaren, mosha dhe identiteti i së cilës nuk bëhet publike, për akuzat e mashtrimit dhe pengim të drejtësisë. Ajo u prangos të hënën, në një adresë në lindje...
 • Lirohen 10 nga 14 protestuesit që u arrestuan më 16 Mars

  Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë 10 nga 14 protestuesit e arrestuar për akte dhune në protestën e fundit të opozitës përballë parlamentit. Togat e zeza caktuan masën e  “arrestit me burg” për Gazmir Bekshiun, Aldi Spahon, Ermir Brukën dhe Pal Daian. Ndërsa masa “detyrim paraqitje” është dhënë...
 • Trazirat në Beograd, Vuçiç akuzon Prishtinën

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mohuar të ketë ndikuar në trazirat që janë krijuar në Serbi. Sipas tij, Prishtina ka problemet e veta dhe nuk ka kapacitet të ndikojë në këto zhvillime. Haradinaj ka apeluar te zyrtarët e Serbisë që të mos e përziejnë Kosovën në çështjet e...
 • I shpëtoi dy herë drejtësisë, kush është Jurgen Kurti

  Jurgen Kurti, 26-vjeçari i cili mbrëmjen e kësaj të hëne u ekzekutua me armë zjarri në Tiranë, nuk është emër i panjohur për drejtësinë dhe për opinionin publik. 26-vjeçari ka qenë protagonist në dy vrasje. Në 2016-n, ai u arrestua sëbashku me dajën e tij për vrasjen e të...
 • Ekzekutohet 26-vjeçari në kryeqytet (Video)

  Një 26-vjeçar ka mbetur i vrarë mbrëmjen e kësaj të hëne në kryeqytet. Ngjarja ndodhi në zonën e Tiranës së Re, në rrethana ende të paqarta. Burime bëjnë të ditur se viktima është Jurgen Kurti. Ai u ekzekutua me të paktën 3 plumba poshtë banesës së tij. “Rreth orës 22:20,...
 • Basha-ndërkombëtarëve: S’ka stabilitet pa demokraci

  Pas tensioneve para Parlamentit, protestuesit të kryesuar nga kreu i Partisë Demokratike, u zhvendosën tek Selia Blu. Para mbështetësve, Lulzim Basha tha se dita e sotme hyri në histori “si dita e dytë e zgjimit kombëtar, si dita e bashkimit më të madh që Tirana ka njohur në historinë...
 • MIE sqaron pezullimin e tenderit për TEC-in e Vlorës

  Ministria e Energjisë dhe Infrastrukturës ka sqaruar arsyet e pezullimit të tenderit për dhënien me koncesion të Termocentralit të Vlorës. Një ditë pas vendimit të marrë, kjo Ministri thotë se më 15 Janar, 27 përfaqësues nga shoqëritë e interesuara patën mundësinë e një vizite në terren, ndërsa 23 prej...
 • Nesër Tirana pret Ditën e Verës

  Kryeqyteti do të përfshihet nga organizimet festive në kuadër të Ditës së Verës këtë të diel. Bashkia e Tiranës ka planifikuar 50 aktivitete në zona të ndryshme të qytetit, që do të startojnë në orët e para të mëngjesit, për të vijuar deri në mesnatë. Aktivitetet për fëmijë, krahas...
 • Protestuesit prishin kangjellat te parlamenti (Video)

  Situata vijon të jetë e tensionuar para godinës së parlamentit, aty ku protestuesit thyen traun në hyrje të institucionit, prishën kangjellat, si dhe hodhën gurë në drejtim të policisë. Nga ana e saj policia vijon të hedhë gaz lotsjellës dhe ujë në drejtim të protestuesve, si dhe t’u bëjë...
 • Zbulohet roli i policit Lohja në grupin e fajdeve të Shkodrës

  Zbulohet roli i policit Ergys Lohja që u pezullua nga detyra pas goditjes së grupit kriminal të fajdeve në Shkodër, ku u arrestuan 12 persona. Duke qenë inspektor i policisë zonale, Ergys Lohja kishte dijeni për veprimtarinë kriminale, atë të dhënies së parave me fajde. Jo vetëm që nuk...
Emisione