tvklan.al

 • Altini, nga vrasës në drejtues të grupit të drogës në Laprakë (Detaje)

  Historitë e tij të problemeve me ligjin datojnë që prej vitit 1995. Sot Policia e Tiranës njoftoi se ka goditur një grup të drogërave të forta të përbërë nga 3 persona. Në krye të këtij grupi, tvklan.al mëson se qëndron 45-vjeçari i quajtur Altin Koçi, i cili është arrestuar...
 • Rritet çmimi i naftës në të gjithë karburantet

  “Çmimi i hidrokarbureve është rritur në të gjitha pikat e karburanteve në Shqipëri. Një litër naftë tregtohet 5 lekë më shtrenjtë ndërsa benzina është rritur me 6 lekë.” Të gjithë pikat e karburanteve kanë ndryshuar çmimet duke shtrenjtuar naftën dhe benzinën mesatarisht me 5 lekë për litër. Dy ditë...
 • Pezullohet koncesioni i termocentralit të Vlorës

  Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka pezulluar procedurën e dhënies me koncesion të termocentralit të Vlorës. Më datën 28 Shkurt u mbyll afati për dorëzimin e ofertave të kompanive pjesëmarrëse në garën e tenderit. Mësohet se në vizitën në terren që u bë pranë termocentralit ishin 27 kompani, të...
 • Henze: Europa, e ndarë për djegien e mandateve

  Vendimi ekstrem i opozitës për të djegur mandatet e deputetëve sipas kryekëshilltarit ekonomik për CDU-në, Martin Henze, i cili ka hartuar edhe programin ekonomik të Partisë Demokratike, ka bërë që brenda unionit qëndrimet për këtë çështje të jenë të ndryshme. Në një dalje për mediat në Tiranë, Henze tha...
 • 1200 forca policie në gatishmëri për protestën e opozitës

  Rreth 1200 efektivë të Policisë dhe Gardës së Republikës pritet të angazhohen për mbarëvajtjen e protestës të 16 Marsit të njoftuar nga opozita. Reparti special i forcave RENEA, por edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë do të vendosen në pjesën e pasme të godinës së Kryeministrisë. Mes Kryeministrisë dhe...
 • Meta i kërkon homologut azer heqjen e vizave

  Në kuadër të vizitës në Baku, Presidenti i Republikës Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Republikës së Azerbajxhanit, Ilham Aliyev. Në një njoftim për shtyp nga zyra e Presidentit, thuhet se Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve, si dhe ecurinë e...
 • Rama: Shkodra, sot më e sigurt se asnjëherë

  Kryeministri Edi Rama përshëndeti operacionin e autoriteteve në Shkodër, ku 11 persona përfunduan në pranga për fajde e gjobëvënie. Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se falë punës së policisë, që po bëhet çdo ditë e më efikase, sot Shkodra është më e sigurt se asnjëherë. “Përshëndetje...
 • Aksidentohet automjeti i Gardës së Republikës

  Një automjet i Gardës së Republikës është përfshirë në një aksident automobilistik në segmentin Tiranë – Elbasan në rrugën e vjetër pranë kthesës së Sallakut. Sipas informacioneve që disponon tvklan.al, furgoni me të cilin udhëtonin efektivë të Gardës u përplas me një makinë tjetër tip Mercedes-Benz. Të njëjtat burime...
 • Ndryshime në radhët e uniformave blu

  Ditët e fundit, në Policinë e Shtetit janë kryer një sërë lëvizjesh në nivele të larta drejtuesish. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm, Ardi Veliu është shkarkuar nga detyra Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi. Postin e kësaj të fundit e ka zënë Ndue Doci....
 • Haradinaj i përgjigjet Mogherinit

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka thënë përfaqësuese së Lartë të BE-së Federica Mogherinit se dialogu ka ngecur shumë kohë para se të vendosej taksa ndaj mallrave serbe. Sipas tij procesi i Dialogut nuk duhet të ndërlidhet me taksën. “Dialogu kishte ngecur shumë kohë para se të vendosej...
 • RTL rekomandon pushimet në Shqipëri

  Rekomandim absolut për turizëm! Kështu e konsideron media e njohur gjermane RTL, Shqipërinë turistike, në një artikull online ku i bëhet jehonë plazheve fantastike me ngjyra si në kartolina, peizazheve të egra e romantike dhe një kulturë të mahnitshme. Çmimet i konsideron si më të lirat në gjithë Mesdheun....
 • A mund të martohen personat e gjinisë së njëjtë në Kosovë?

  Kushtetuta e Republikës së Kosovës e lejon martesën e gjinisë së njëjtë. Megjithatë, Kodi i ri Civil nuk e parasheh një gjë të tillë. Andaj, aktualisht nëse dy persona të gjinisë së njëjtë dëshirojnë të martohen, e që këtë të drejtë ua garanton Kushtetuta e Kosovës, një gjë të...
 • Atletico përmbyset nga Cristiano Ronaldo

  Juventus shkoi në çerekfinalet e Champions League, duke përmbysur humbjen në ndeshjen e parë me Atletico Madrid. Bardhezinjtë, të cilët ishin mundur 2-0 në Madrid, arritën të fitonin 3-0 të martën në Torino falë cilësive të Cristiano Ronaldo. Portugezi shënoi dy herë me kokë dhe më pas siguroi kualifikimin...
 • 12 viktima nga përmbytjet (Video)

  Përmbytjet e fuqishme, siç shihen edhe në këto pamje, e kanë zhytur një pjesë të Sao Paulos në kaos, që i ka marrë jetën 12 personave. Vala e përmbytjeve mori përpara dhjetëra automjete që u gjendën papritur mes ujërave të rrëmbyer. Vala ishte aq e fortë sa nxori edhe...
 • May rrëzohet për herë të dytë

  Deputetët rrëzuan sërish mbrëmjen e së martës planin e ndryshuar Kryeministres Theresa May për Brexit-in. Plot 149 vota më shumë dolën kundër shefes së qeverisë. Rezultati i thellë ishte 391 kundër, 242 pro. Menjëherë pas daljes së rezultatit, May mori fjalën duke njoftuar se do t’i kërkojë parlamentit që...
 • Incidentet me banorët, SHÇBA nis hetimet

  Veprimet e policëve, që kishin shkuar në mbështetje të përmbaruesve privatë, ndaj anëtarëve të 4 familjeve, pritet të kalojnë në “sitën” e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankeseva. Mësohet se SHÇBA, por edhe Drejtoria e Standardeve Profesionale pranë Policisë së Shtetit kanë nisur verifikimin e veprimeve policore në...
 • Shtyhet pretenca për Kelmend Balilin

  Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk ka mundur të lexojë konkluzionet e saj, ku do të kërkonte masën e dënimit për Kelmend Balilin. Shkak është bërë mungesa e avokatit Theodhori Sollaku, i cili nuk është paraqitur për shkaqe shëndetësore. Vetë Balili nuk ishte në sallë dhe kishte dërguar një...
 • Lihen në fuqi masat për protestuesit e 16 Shkurtit

  Gjykata e Apelit ka lënë të pandryshuar masat e sigurisë për 19 protestuesit e opozitës të arrestuar pas tubimit të dhunshëm të 16 Shkurtit. Pesë prej tyre, ndër ta dhe Florenc Hoxha ish-kreu i policisë bashkiake në Tiranë, do të qëndrojnë në qeli deri në përfundim të hetimeve. Tetë...
 • Kishin lindur dhe u shuan në të njëjtën ditë

  Kishin lindur në të njëjtën ditë, më 18 Nëntor. Por Giuseppe ishte i datëlindjes së 1995-s, ndërsa Juendi i 1998-s. Fati deshi që të humbin jetën gjithashtu në të njëjtin moment: rreth orës 18:40, të dielën e 10 Marsit. Përplasja e ndodhur në rrugën Adriatica në Pesaro të Italisë...
 • Jo vetëm servis kasetofonash, babë e bir përfundojnë në pranga

  Babë e bir kanë përfunduar në prangat e autoriteteve policore në Fier, pasi iu gjetën 31 kilogramë kanabis. Ata janë B.G, 51 vjeç dhe A.G, 27 vjeç, banues në Patos. Droga u gjet në shtëpinë e tyre, ndërsa nga kontrolli i ushtruar në servisin e kasetofonave në pronësi të...
Emisione