tvklan.al

 • Kapet i arratisuri nga gjykata

  E përditësuar/ Autoritetet kanë bërë të mundur kapjen e 24-vjeçarit Saimir Ahmeti, vetëm pak kohë pasi u arratis nga ambientet e gjykatës në Gjirokastër.   Ai ndodhej në Gjykatën e Apelit të këtij qyteti, kur kërkoi leje nga salla për të shkuar në tualet dhe u zhduk. Gjithçka mësohet se...
 • Kryeprokurorja Marku: Pavarësia e prokurorit, jo pavarësi nga ligji

  Kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku ishte sot në qytetin e Elbasanit, ku mori pjesë në analizën vjetore të organit të akuzës. Nga ky qytet, Marku deklaroi se pavarësia e prokurorëve nuk do të thotë pavarësi nga ligji. Ajo kërkoi hetim të personave me precedentë penalë dhe pasuritë që dyshohet...
 • Artistët mbjellin 45 pemë mimozash

  Aktorët e shfaqjes së suksesshme “Nata e Dymbëdhjetë” e Uilliam Shekspirit, e cila u vu në skenë në Teatrin e Metropolit, por edhe drejtoresha e Teatrit, Jonida Beqo, aktorët e mirënjohur të filmit dhe skenës, Marjeta Ljarja dhe Gaz Paja, iu bashkuan kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj,...
 • Konflikt për pronën mes dy fiseve

  Të paktën dy persona kanë mbetur të plagosur pas një konflikti për pronën në Dibër. Burime për AbcNews thonë se ngjarja ka ndodhur në fshatin Lubalesh, mes dy fiseve Balla dhe Cani. Ata janë konfliktuar fillimisht me fjalë e më pas sherri ka degjeneruar në përdorimin e sendeve të...
 • Vettingu në burgje, 130 punonjës rezultojnë me dënime penale

  Ashtu siç është paralajmëruar nga Ministria e Drejtësisë për verifikimin e pastërtisë së figurës së policëve të burgjeve, ose siç njihet ndryshe vetting-un, në Institucionet e Ekzekutimit të Vendimeve Penale, Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve po kryen verifikimin e të dhënave penale të të dënuarve të raportuar nga regjistri...
 • “Sonte me siguri do të vdesë”, prindërit trondisin internetin

  Disa video të publikuara në Snapchat kanë shkaktuar reagim të ashpër në internet. Në do shfaqen dy prindër të cilët torturojnë fëmijët e tyre me qese plastike në kokë dhe ujë. Sipas asaj që shkruan e përditshmja “The Sun”, nuk është e qartë sesa herë janë parë videot në rrjetin social,...
 • Video/ Rrëzohet mbi shtëpi një helikopter

  Një avion ushtarak u rrëzua në një zonë të populluar në qytetin e Kanzki, në prefekturën e Saga të Japonisë. Video nga vendi i ngjarjes tregojnë tym dhe flakë që dalin nga një shtëpi, jo shumë larg një kopshti fëmijësh. Duke folur për mediat vendase, Ministri i Mbrojtjes, Itsunori...
 • Qindra shqiptarë pas hekurave britanike

  Me dhjetëra kriminelë të rrezikshëm shqiptarë, të cilët duhet të ishin kthyer në Shqipëri nga burgjet e mbipopulluara britanike, ndodhen ende pas hekurave në këtë shtet, pavarësisht një marrëveshjeje të firmosur mes dy vendeve, 5 vjet më parë. Problematika është ngritur nga e përditshmja “The Sun”, e cila shkruan...
 • Grabitet me armë në shtëpi një 36-vjeçar

  Një grabitje me armë ka ndodhur rreth orës 21:30 të së dielës, në Fushë-Krujë. Persona të paidentifikuar dhe të maskuar kanë hyrë në banesën e 36-vjeçarit B.K. dhe nën kërcënimin e armës kanë marrë një shumë parash, bizhuteri dhe një makinë Volkswagen. Në një njoftim për mediat, policia thotë...
 • Video/ Përmirësohet situata nga përmbytjet

  Situata nga përmbytjet po shkon drejt përmirësimit. Dy banorë u evakuuan mëngjesin e sotëm në Novoselë, ndërsa rreth 150 efektivë të Forcave të Armatosura ndodhen në terren në këtë zonë, në Levan e Ferras. Në një njoftim mëngjesin e kësaj të hëne, Ministria e Mbrojtjes thotë se ka një...
 • Foto/ Moti i keq, makina përfundon në lumë… në Tiranë bien pemë e shtylla tensioni

  Teksa një pjesë e mirë e vendit është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe frika për përmbytje është rritur, incidente janë shënuar edhe në kryeqytet. Kështu, në zonën e Komunës së Parisit një pemë u rrëzua për shkak të erës së fortë gjatë mesditës. Siç mund të...
 • Video/ Tvklan.al në vendin ku vrasësit e Kasmit kishin fshehur armët

  Tvklan.al ka shkuar në vendin ku u zbuluan armët dhe municionet e përdorura nga të arrestuarit e dyshuar të vrasjes së Dëfrim Kasmit. Bëhet fjalë për një banesë që përdorej si magazinë në Kodër Mëzez, në periferi të Tiranës. Në magazinë u gjetën dhe u sekuestruan 2 pistoleta, njëra...
 • Si ndikon hëna e plotë tek humori dhe trupi i njeriut

  Shkencëtarët tregojnë herë pas here se fazat e ciklit hënor, netë të caktuara ndikojnë tek sasia e gjumit që bëjmë, cilësia e tij dhe tek humori i ditës së nesërme. Përse ndodh diçka e tillë, kjo mbetet mister për ekspertët ashtu sikurse për të gjithë ne. Super hëna blu,...
 • Si të shkoni në Kanada dhe të merrni nënshtetësinë

  Kanadaja është një vend me shërbim shëndetësor falas, njerëzit janë miqësorë dhe Kryeministri Justin Trudeau është një personazh tejet popullor… Megjithatë, të marrësh nënshtetësinë kanadeze nuk është diçka e lehtë: Duhet të jetosh në Kanada të paktën 6 vjet, të kesh një sjellje të mirë dhe të dish 2-3...
 • Ekstradimi i Seitit, Ministri italian i Drejtësisë falenderon autoritetet shqiptare

  Ministrit italian i Drejtësisë, Andrea Orlando, falenderon autoritetet shqiptare për përgjigjen e menjëhershme të kërkesës së palës italiane për ekstradimin e Nazer Seitit. “Falenderoj autoritetet shqiptare të cilat ju përgjigjen menjëherë kërkesës për ekstradim të shtetasit shqiptar Seiti Nazer, i kërkuar nga autoritetet gjyqësore italiane në kuadër të një...
 • Plagosi me sëpatë 54-vjeçarin, kapet autori

  Policia e Shkodrës ka vënë në pranga autorin e një plagosjeje të ndodhur të martën në fshatin Guri Zi. Në një njoftim për mediat sqarohet se në pranga ka përfunduar Paulin Paloka, 44 vjeç, banues në fshatin Juban. Të martën, pas një konflikti për motive të dobëta, Paloka ka...
 • Xhafaj: 41 grupe kriminale të evidentuara, 2 do të goditen shpejt

  Autoritetet kanë arritur të evidentojnë në të gjithë vendin 41 grupe kriminale. Lajmi është bërë i ditur këtë të martë nga Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në një intervistë për gazetaren Eni Vasili, Xhafaj tha se nga këto 41 grupe, 17 prej tyre do të hetohen nga Task Forca Speciale “Forca...
 • Plagosja e 19-vjeçarit, policia shoqëron autorin: Në banesë i gjejnë pistoleta e municione

  Policia e Fierit ka ndaluar dhe ka shoqëruar autorin e dyshuar të plagosjes me armë zjarri të një 19 – vjeçari, ngjarje e ndodhur më herët gjatë ditës së sotme. Në një njoftim për mediat, policia thotë se gjatë kontrollit në banesë autorit të dyshuar i gjeti dy pistoleta...
 • SHBA dhuron mjete e pajisje për Forcat e Armatosura

  Ushtarakët shqiptarë do të jenë më të përgatitur dhe më të mirëpajisur për të përballuar situatat e emergjencave civile. E gjithë kjo falë bujarisë dhe ndihmës së qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, e cila iu përgjigj pozitivisht kërkesës për ndihmë të qeverisë shqiptare muajin e kaluar. Në...
 • Borxhi prej 150 mijë lekësh, rrëmbehet dhe dhunohet 24-vjeçari

  Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Tiranës për pengmarrje. Ata janë Pal Maletaj, 58-vjeç dhe Fatjon Maletaj, 26-vjeç, të cilët u ndaluan rreth orës 02:00 nga efektivët e Komisariatit Nr.6. Burime zyrtare sqarojnë se personat në fjalë dyshohen se kanë marrë me forcë 24-vjeçarin T. S.,...
Emisione