U19

 • Bushi mbledh U-21: Durmishaj nuk ka vendosur ende

  Për koincidencë, ashtu si Kombëtarja A, edhe Shpresat e Alban Bushit do ta nisin fushatën e europianit kundër Turqisë dhe Andorras. Tekniku edhe këtë edicion kërkon që futbollistët e tij të bëjnë futboll cilësor, pas të cilit do të vijë edhe rezultati. Trajneri i Shpresave, që detyrë kryesore ka...
 • U19/ Shqipëria triumfon në miqësoren me Kazakistanin

  Kombëtarja e 19-vjeçarëve e drejtuar nga Erjon Bogdani fitoi miqësoren e parë me Kazakistanin të shtunën në Lushnje. Goli i Marash Kumbullës në minutën e 40’ mjaftoi për të arritur këtë sukses. Një lojë e mirë e Shqipërisë, por raste pati edhe Kazanistani, ndërsa iu anulua një gol në...
 • Fitorja e parë për Shqipërinë U19

  Kombëtarja e vajzave U19 e mbylli me fitore fazën kualifikuese të Euro 2017, por pa arritur të shkojë më tej. Skuadra e drejtuar nga Nevil Dede mundi Qipron me rezultatin 2 – 0, në takimin e luajtur në Tiranë. Desantila Koldashi ishte autorja e golave me ekipin që tregoi...
 • Vajzat e U19 pësojnë disfatë të thellë me Serbinë

  Shqipëria U19 e vajzave humbi thellë 9 – 0 me Serbinë në Tiranë dhe tani është jashtë garës për fazën finale të Euro 2017. Skuadra e Nevil Dedës pësoi një tjetër disfatë të thellë pas asaj 11 – 0 me Skocinë pak ditë më parë. Përfaqësuesja shqiptare rezistoi deri...
 • Kombëtarja U19 e vajzave humbet me Skocinë

  Kombëtarja e vajzave deri 19 – vjeç, e nisi me humbje fazën kualifikuese të Europianit 2017. Skuadra e drejtuar nga Nevil Dede humbi thellë 11 – 0 takimin me Skocinë, i luajtur të mërkurën në Tiranë. Një lojë e zotëruar nga përfaqësuesja skoceze, që merr kreun e grupit, ndërsa...
Emisione