UKT

 • Dy lagje në kryeqytet me rrjet të ri ujësjellësi

  Banorët e dy rrugëve në kryeqytet nuk do të kenë më probleme me furnizimin me ujë. Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizimeve ka përfunduar investimin në rrjetin e shpërndarjes në rrugën “Jusuf Vrioni”, një investim nga i cili përfitojnë qindra familje. Sakaq, në rrugën “Xhanfize Keko” është vënë në funksion të plotë...
 • Dy lagje të reja në Njësinë 5 me rrjet të ri ujësjellësi

  Dy lagje të tjera në Njësinë nr.5 në kryeqytet kanë një furnizim më të mirë dhe më cilësor me uji. Bashkia e Tiranës nëpërmjet UKT-së ka zbatuar dy investime të veçanta ku është zëvendësuar rrjeti I vjetër dhe i amortizuar me një rrjet krejtësisht të ri. Investimi i parë...
 • Prej vitesh emigrant, por faturat e ujit nuk ndalen (Video)

  Dy familje u ankuan pranë emisionit investigativ “Stop” për problemet që kanë me Ujësjellës Kanalizime Tiranë, e cila u ka hapur kontrata fiktive. Prej 3 vjetësh UKT i ka hapur kontratë djalit të Ismet Kazanit dhe e faturon, edhe pse ky i fundit nuk jeton në Shqipëri. “UKT që...
 • STOP – EMISIONI 82 (SEZONI 4)

  Festa e krishtlindjeve, sfilata e ministrave dhe politikanëve. Sot është festa e Krishtlindjeve dhe sic e kanë bërë traditë, zyrtarë e politikanë të lartë nuk e kanë lënë “t’u ikë nga dora” mundësinë për t’u shfaqur në ekranet e tv-ve. Presidenti Meta ishte në kishë, ngaku uroi besimtarët për...
 • Veliaj vizitë në Budapest: Tirana me masterplan të ri për investimet në UKT

  Pas marrëveshjes së financimit me BERZH-in, Tirana ka tashmë edhe një masterplan të detajuar për investimet, me qëllim furnizimin me ujë 24 orë dhe zgjerimin e rrjetit. Me ftesë të kryetarit të Bashkisë së Budapestit, István Tarlós dhe Csaba Haranghy, Drejtor Ekzekutiv i Kompanisë Shtetërore Publike të Ujësjellësit, kryebashkiaku...
 • Aksioni i ujit, qytetarët i përgjigjen thirrjes për lidhjen e kontratave të reja me UKT

  Në vijim të aksionit kundër lidhjeve të paligjshme dhe shpërdorimit të ujit të pijshëm të nisur që në Korrik 2017, Bashkia e Tiranës me grupet e saj të punës, janë në terren për të bërë verifikimin e rasteve të shkeljeve, ndërsa në pikat e UKT-së është rritur numri i...
 • Vijon aksioni për mbjelljen e pemëve të reja, UKT-ja dhuron 500 fidanë dekorativë

  Agjencitë dhe institucionet nën varësi të Bashkisë së Tiranës i janë bashkuar nismës së kryebashkiakut Erion Veliaj, për gjelbërimin e kryeqytetit. Së bashku me fëmijët e shtëpisë “Zyber Hallulli”, Veliaj iu bashkua nismës së UKT-së për mbjelljen e 500 pemëve dekorative në pjesën jugore të Unazës së Tiranës.  Ai...
 • Faturat e ujit tashmë online

  Ujësjellës Kanalizime Tirana ka mundësuar tashmë për të gjithë klientët e vetë platformën elektronike ku gjithkush mund të verifikojë online faturën e konsumit të ujit për muajin paraardhës, si dhe sasinë e ujit të harxhuar në muajin ekzistues. Jo vetëm kaq, pasi nëpërmjet kësaj platforme elektronike abonentëve u krijohet...
 • Zona e Shkollës së Bashkuar me rrjet të ri kanalizimesh

  E gjithë zona përgjatë rrugës së “Dibrës” deri te Shkolla e Bashkuar, përveçse do të kenë një rrugë të re dhe të pajisur me të gjitha standardet e kërkuara, do të ketë dhe një rrjet të ri të kanalizimeve, çka do të shmang në të ardhmen përmbytjet dhe çdo...
 • UKT propozon rritjen e tarifës së ujit të pijshëm

  Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në Bashkinë e Tiranës kërkon rritjen e tarifave të ujit të pijshëm, si për familjarët ashtu edhe për bizneset. Sipas projekt vendimit që i është dërguar Këshillit Bashkiak nga kryebashkiaku Veliaj, UKT propozon dyfishimin e tarifës fikse mujore nga 100 në 200 lekë për të...
 • Tiranë/E gjithë flota e mjeteve në shërbim të qytetarëve për furnizimin me ujë

  Në situatën e emergjencës për shkak të temperaturave të larta dhe thatësirës, ekipet e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë dhe të strukturave të tjera nën varësinë e Bashkisë së Tiranës janë në terren duke iu përgjigjur në çdo kohë qytetarëve. Siç mund të shihni edhe nga këto foto të shpërndara nga...
 • Pikë e re për shërbimet e UKT-së në Tiranë, jo më radhë për qytetarët

  Banorët e njësive administrative që i janë bashkuar Tiranës pas reformës territoriale, mund të marrin shërbim më të mirë nga Ujësjellës-Kanalizime Tiranë në pikën e re Rajonale, e cila është ngritur në Sauk. Kjo është e dyta pas asaj që u hap para disa javësh në Njësinë nr. 1...
 • Përurohet qendra e parë e shërbimeve “one-stop-shop” e Ujësjellësit të Tiranës

  Bashkia e Tiranës ka hapur qendrën e re të shërbimeve për Ujësjellës-Kanalizime, sipas modelit one-stop-shop, me qëllim përmirësimin e shërbimit ndaj klientit. Për t’i dhënë fund burokracive dhe vonesave, UKT do të ofrojë për të gjithë qytetarët e Tiranës një qasje të re ndaj cilësisë së shërbimit, jo vetëm...
 • Humbjet në rrjetin e ujësjellësit 67%

  Uji i pijshëm vazhdon të mbetet një problem për Shqipërinë dhe pas tentativave për të normalizuar situatën me reformën administrativo – territoriale. Viti që lamë pas pati më pak orë furnizimi me ujë se 2015-ta. Të dhënat vijnë nga Enti Rregullator i Ujit, ku vetë kreu i këtij institucioni...
 • STOP – EMISIONI 100 (SEZONI 2)

  Në pranga mësuesja “Pro ISIS” e medresesë së Shkodrës. Mësuesja e Medresesë së Shkodrës Emine Alushi, e shfaqur në videon e “Stop” duke predikuar pro ISIS-it, është arrestuar mëngjesin e sotëm dhe sjellë në Tiranë, për t’u marrë në pyetje.Ndërkohë drejtori i Medresesë, Kujtim Dervishi ka deklaruar, se politika...
 • “Kallëzo”/Amortizimi i tubacioneve të ujit në Shkozë, UKT ndërhyn në rrjet

  6 ditë pas denoncimit të bërë në rubrikën “Kallëzo” në faqen zyrtare të Televizionit Klan, www.tvklan.al nga banorët e rrugës “Aleks Çaçi” në Shkozë, për shpërdorimin e ujit të pijshëm për shkak të amortizimit të rrjetit të shpërndarjes, ka reaguar Ujësjellës – Kanalizime Tiranë. Pas verifikimeve në terren, grupet e...
 • “Kallëzo”/ UKT zgjidh problemin, pas denoncimit të banorëve të Selitës‏

  Pas denoncimit të djeshëm të bërë në rubrikën “Kallëzo” në tvklan.al, nga ana e banorëve e rrugës “Mentor Xhemali” në Selitë, ka reaguar menjëherë ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë, e cila ka dërguar në terren skuadrat e saj të punëtorëve. Nga konstatimet në vend u verifikua se nga dëmtimi...
Emisione