vlore

 • Gjiknuri: Nuk shitemi as nuk blihemi

  I përmendur në përgjimet e gazetës Bild për ndërhyrje në zgjedhjet e Dibrës, Damian Gjiknuri që tashmë gëzon statusin e drejtuesit politik të Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës thotë se pretendimet për blerje votash janë sajesa të kundërshtarëve politikë. “Akuzojnë Kryeministrin e Shqipërisë për një bisedë krejt normale...
 • Humb jetën në plazh një grua

  Një grua ka humbur jetën mëngjesin e kësaj të hëne në Vlorë. Burime zyrtare thonë se viktima është një 70-vjeçare me iniciale Sh.B. Gruaja humbi jetën rreth orës 08:40, në zonën bregdetare të quajtur “Plazhi i Vjetër”, pasi dyshohet se pësoi infarkt. “Grupi hetimor ka shkuar në vendin e...
 • Oriklinda takon të ëmën biologjike. A do ta njohë nëna, vajzën që la në shtëpinë e fëmijës? (Video)

  Në pjesën e parë të rubrikës “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan, Oriklinda u njoh dhe u takua me dy motrat të cilat kishte rreth 30 vite pa i parë. Në pjesën e dytë të kësaj rubrike, është takimi më nënën biologjike, Thëllëzën....
 • Me pasaportë false tenton të kalojë në Portin e Vlorës

  Një 37-vjeçar është arrestuar nga policia kufitare në Portin e Vlorës pasi tentoi të dilte nga Shqipëria me pasaportë të falsifikuar. Në pranga ka rënë M.I (V) nga Vlora. Ditën e djeshme ai u kap nga shërbimet e kufirit në Portin e Vlorës duke tentuar të kalojë kufirin me...
 • Banorët futen në Bashki

  Bashkia e Vlorës u mbush mëngjesin e kësaj të martë nga thirrjet e banorëve të fshatit Trevëllazër. Me kërkesën për “ujë dhe rrugë”, ata e zhvendosën protestën e tyre brenda mjediseve të Bashkisë. Me ndërhyrjen e policisë bashkiake, protestuesit u larguan pa shkaktuar ndonjë incident, ndërsa më herët kishin...
 • 30 vjet nëpër zyra, por kur shfaqet “Stop-i”…

  Emisioni “Stop” është ndalur në zonën pranë rajonit numër 2, lagja “Uji i Ftohtë” në Vlorë, për një ankesë nga familja e Pirro Kulos. Vasilika Kulo tregon se ka 30 vjet që sorollatet nga Hipoteka e Vlorës, për një certifikatë pronësie, për një sipërfaqje prej 10 300 metra katrorë,...
 • STOP – EMISIONI 201 (SEZONI 2)

  Nga Afrika “Rama ik”, Meta firmos cdekretimin e dates se zgjedhjeve. Një njeri me ngjyrë është filmuar duke thirrur njëlloj si opozita shqiptare “Rama Ik”! Presidenti Meta, sic kishte paralajmëruar, firmosi live cdekretimin e datës së zgjedhjeve, duke bërë në fund edhe simbolin e shqiponjës.Pas këtij akti, kryesia e...
 • 55-vjeçari godet me shat në kokë vëllain

  Një konflikt mes dy vëllezërve çoi në plagosjen e njërit prej tyre pasditen e kësaj të hëne në Vlorë. Ngjarja sipas policisë ndodhi rreth orës 18:46, në fshatin Kërkovë, pas një konflikti për motive të dobëta. I plagosuri është një 60-vjeçar me iniciale H.T. Ai u godit me shat...
 • Pranga “eksploziv vënësit”

  Një 42-vjeçar, i dyshuar për vendosje eksplozivi në dy raste, është në vënë në pranga nga autoritetet policore të Vlorës. Bëhet fjalë për një person i cili ishte në kërkim dhe që sipas policisë dyshohet se qëndron pas dy ngjarjeve të ndodhura në vitin 2017 në Elbasan. “Në vijim...
 • Iu kundërpërgjigj zjarrit nga makina

  Autoritetet policore në Vlorë kanë vënë në pranga një person, i cili rezultonte në kërkim për ngjarjen e ndodhur më 10 Maj në Lungomare. Ai është I.H dhe u arrestua pasi “nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas është kundërpërgjigjur me armë zjarri pistoletë në drejtim të...
 • Tritol rrobaqepësisë në Vlorë, nuk ka të lënduar

  Një shpërthim i fuqishëm tritoli ka ndodhur në orët e vona të natës, në qytetin e Vlorës. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në një biznes në rrugën Transballkanike, duke tronditur banorët e zonës. Kanë qenë këta të fundit që kanë vënë në dijeni policinë për ngjarjen. Pas kësaj, blutë...
 • I kërkuari ndërkombëtar kapet në Vlorë

  Një 36-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, është arrestuar në Vlorë gjatë një aksioni policor. Në pranga ka rënë i dyshuari me iniciale R.K., ndaj të cilit ka urdhër arresti të lëshuar në vitin 2018 nga Gjykata e Breshias në Itali. Pas informacioneve që policia kishte marrë...
 • E shkuara e errët e “Maradonës fluturues”

  Eno Mata 32 vjeç mbeti i plagosur në gjendje të rëndë në një atentat të ndodhur ditën e sotme në fshatin Poro të Vlorës. Ai njihet edhe me emrin Aleksandro Mata, identitet të cilin e përdor në Greqi. 32-vjeçari ka një histori të errët në shtetin grek, ku kërkohet...
 • Flet Eno Mata: Dyshoj se vjen nga Greqia, kam grabitur, s’kam vrarë

  “Dyshoj se gjithçka vjen nga Greqia”. Është kjo deklarata e parë gjatë rrugës për në spital e shënjestrës së atentatit në Poro të Vlorës, Eno Mata. Në prani të policisë i plagosuri Mata tha se nuk ka kryer asnjë vrasje në Greqi dhe ndoshta e ngatërrojnë me ndonjë pjesëtar...
 • Rruga e Llogarasë në gjendje të mjerueshme

  Rruga e Llogarasë në Vlorë, një nga rrugët më problematike gjatë sezonit turistik ka pësuar dëmtime të shumta, shkarje të tokës dhe ngushtimet në pika të ndryshme. Vetëm pak ditë nga hapja e sezonit turistik, në ngjitje të Llogarasa ka kamionë të shumtë të cilët kanë nisur punën për...
 • Breshëri plumbash ndaj banesës së 26-vjeçarit

  Persona ende të paidentifikuara kanë hapur zjarr me breshëri ndaj banesës së 26-vjeçarit Xhulio Mara. Ngjarja ka ndodhur në Selenicë të Vlorës, në orët e para të mëngjesit. Mara është në detyrën e shefit të Shërbimeve Publike në Bashkinë e Selenicës. Policia ende nuk ka gjetur prova që të...
 • Vëllai-motrës: Po ti ke marrë lekët e fëmijëve të mi të vdekur moj!

  Në 2011-n, Klarenc Lelaj humbi dy fëmijët e tij të mitur 3 dhe 4 vjeç, si pasojë e një shkarkese elektrike në banesën ku ata ndodheshin, në Vlorë. Për këtë fatkeqësi, familja e Klarencit ka përfituar një shpërblim për të cilin pretendon se ia ka marrë avokati dhe njëra...
 • Autobusi i nxënësve përplaset me një makinë

  Një autobus u përplas me një makinë të vogël në Orikum të Vlorës. Nga kjo përplasje u plagos drejtuesi i “Fiatit”, kurse nxënësit e shkollës së Orikumit sapo kishin zbritur nga autobusi. Sipas policisë, njëri nga mjetet ka qenë me shpejtësi dhe ka dashur të parakalojë. I dëmtuari u...
 • Shënjestra e atentatit në Vlorë punon shpërndarës picash

  Objekt i sulmit mbrëmë në Vlorë, Romario Alliraj, sipas policisë ka qenë i dënuar më parë për drogë, ndërsa ka edhe precedent për mashtrime. Policia nuk ka dhënë detaje rreth akuzave në të kaluarën, por dyshohet se atentati ndaj tij është bërë nga personat që ai ka mashtruar. Megjithatë...
 • Dy aksione anti-drogë, sekuestrohen 98 kg kanabis

  Në dy operacione të ndryshme në Vlorë dhe Sarandë, policia ka sekuestruar në total 98 kilogramë kanabis dhe ka arrestuar 3 persona. Në Sarandë gjatë operacionit të koduar “Shëndëllia”, u sekuestruan 83 kg kanabis dhe u arrestuan babë e bir, K.Ll 48 vjeç dhe F.Ll. 18 vjeç. Ata kishin...
1 2 3 37
Emisione