vrasja e devi kasmit

 • Vrasja e Devi Kasmit, lirohet nga burgu Mario Meshini

  Pas disa muajsh qëndrimi në qeli, Gjykata e Tiranës vendosi sot që ta lërë të lirë Mario Meshinin, duke i caktuar një masë sigurimi personal lehtësuese atë të detyrimit të paraqitjes. Meshini u akuza nga Prokuroria për “moskallëzim krimi”, pasi ishte personi që e nxori nga shtëpia Devi Kasmin...
 • Greku Efthimiou ndihet i pasigurt në qelitë shqiptare

  Efthimious Efthimiou, greku i dyshuar si vrasësi i Devi Kasmit, thotë se ndihet i pasigurtë në qeli. Ai pretendon se është kërcënuar në dhomën e paraburgimit, raporton ABC News. Sot ishte seanca e radhës gjyqësore ndaj tij, por Efthimious nuk u paraqit në gjyq. Killeri grek kërkon heqjen e...
 • Ministri Xhafaj reagon për arrestimin e vrasësve të Dëfrim Kasmit

  Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka përgëzuar operacionin e policisë për arrestimin e vrasësve të 41-vjeçarit Dëfrim Kasmi. Në një postim në Twitter, Xhafaj thotë se ngjarja u dokumentua në kohë rekord. Dëfrim Kasmi u ekzekutua me armë mbrëmjen e së hënës më 29 Janar. Operacion i shkëlqyer: Identifikim...
 • Domart Konjari në kërkim për vrasjen e Dëfrim Kasmit

  Policia ka shpallur në kërkim Domart Konjarin të dyshuar si autor të vrasjes se Devi apo Dëfrim Kasmit. Hetuesit thonë se vrasja mund të jetë kryer për hakmarrje. Kjo pasi Kasmi ka tentuar ta vrasë më parë Konjarin në Shqipëri dhe në Francë, ku në vitin 2010 e la...
Emisione