XHENI KARAJ

 • RUDINA – EMISIONI 08 MAJ 2019!

  Alma Ajazi Bossuet – Diplomate/Ish Miss Irma Libohova – Këngëtare Alma Ajazi me Irma Libohovën i bashkon një miqësi e ndërtuar prej vitesh. Fillimisht janë njohur në Michigan në vitin 2001 pasi Alma Ajazi në atë kohë ishte prezantuese në koncertet dhe aktivitetet kulturore ku vinin këngëtarët shqiptarë. Ndërsa...
 • RUDINA – EMISIONI 03 PRILL 2019!

  Xheni Karaj – Drejtore Ekzekutive e Aleancës LGBTI Ajo është një personazh i veçantë, jo vetëm për atë që përfaqëson, por edhe për shijet dhe zgjedhjet e saj jo fort tipike në jetë, të cilat i ka pranuar gjithmonë publikisht, pavarësisht vështirësive. E dalluar për natyrën e saj të...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 154

  Të ftuar:  Xheni Karaj dhe Delina Fiço  ...
 • Video/ Debati për LGBTI nëpër shkolla, Elton Ilirjani kundër Xheni Karajt 

  Takimet e përfaqësuesve të komunitetit LGBTI në gjimnazet e Tiranës kundër bullizmit ka shkaktuar reagime të mëdha në rrjetet sociale. Organizata LGBT në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit dhe Bashkinë e Tiranës po zhvillojnë këto takime duke u kthyer në shqetësimin kryesor dhe duke nxitur debat të madh. Lidhur...
 • RUDINA – LIRI BERISHA PER NENE TEREZEN; PASIONI PER ROCK CLIMBING!

  Të ftuar: Liri Berisha – Presidente e fondacionit kulturor “Nënë Tereza” Mikela Kakeli dhe Xheni Karaj – Të apasionuara pas Rock Climbing...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 567

  XHENI KARAJ & KRISTI PINDERI Gay Parada/Edhe LGBT marshon nesër në Tiranë Intervista: “KUR DEL YLBERI” IVA ALIKO & ROZA LATI ‘Sa më shumë i njoh humanët, aq më shumë i dua qentë’ Intervista: “GOCAT E KAFSHËVE” BUJAR KAPEXHIU, BUJAR ASQERIU, XHEFRI ZENELI, MUHARREM HOXHA, SUELA KONJARI – Komedi...
Emisione