Ylli Manjani

 • OPINION – NGJARJA E KAVAJES, FAKTE TE REJA!

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Mark Marku – Petagog Iris Luarasi – Petagoge Belina Budini – Petagoge Julian Zyla – Analist Ylli Manjani – Ish Ministër i Drejtësisë Redi Shehu – Studiues Në lidhje te drejtpërdrejte: Klodiana Lala – Gazetare Gazetarja Klodiana Lala ka thënë sot në studion...
 • OPINION – PERGJIME TE REJA, KUSH PO I NXJERR?

  Të ftuar: Klodiana Lala – Gazetare Prenc Zogaj – Analist Alfred Peza – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Arman Shkullaku – Gazetar Ylli Manjani – Ish Ministër i Drejtësisè Gazetari Armand Shkullaku thotë se opozita duhet të bojkotojë zgjedhjet dhe të protestojë në rrugë për të kërkuar garanci për...
 • STOP – EMISIONI 97 (SEZONI 4)

  Vetëdorëzohet Balili/ Zëri i Amerikës “hyn” në kazan. Mëngjesin e sotëm u mësua lajmi, se i shumëkërkuari Klement Balili u vetëdorëzua në policinë e Tiranës. Por kryeministri Rama e quajti sërish kazan median, që foli për vetëdorëzim, duke thënë, se edhe vetëdorëzimi ishte rezultat i një operacioni të mirëorganizuar....
 • STOP – EMISIONI 83 (SEZONI 4)

  Vrapi për të ikur, edhe policët plotësojnë Lotarinë Amerikane. Ditën e djeshme është publikuar lajmi, se 80% e policëve kanë plotësuar lotarinë amerikane dhe synojnë të lënë Shqipërinë. Nga ana tjetër, në bazë të statistikave zyrtare, 330 mijë shqiptarë kanë marrë shtetësi të vendeve të BE-së nga 16 vitet...
 • OPINION – ARRESTIMET, KUSH E KA RRADHEN?

  Të ftuar: Armand Bajrami – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Ylli Manjani – Ish-ministri i Drejtësisë Klodiana Lala – Gazetare   Ish-ministri i Drejtësisë nga radhët e LSI-së, Ylli Manjani ka reaguar ashpër kundër arrestimit të dy ish-deputetëve të Partisë Socialiste Arben Çuko dhe Arben Ndoka. I ftuar në...
 • OPINION – SA ESHTE PASURIA E POLITIKANEVE?

  Të ftuar: Lorenc Vangjeli – Analist Ylli Manjani – Ish Ministër i Drejtësisè Agron Shehaj – Deputet i PD Ola Xamo – Gazetare Sokol Xhamet – Gazetare Artan Hoxha – Gazetar Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, numri dy më i pasur i Parlamentit shqiptar, të martën, deklaroi se...
 • OPINION -KUSH E PERGJAKU KRYEREDAKTORIN E RD-së! GJYKATA LIRON SAIMIR TAHIRIN!

  Të ftuar: Mark Marku – Analist Ylli Manjani – Ish Ministër i Drejtësisë Iris Luarasi – Petagoge Ervis Iljazaj – Gazetar Bledi Kasmi – Gazetar   Kush e pergjaku kryeredaktorin e RD? Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike”, Bledi Kasmi ka folur për herë të parë në emisionin “Opinion” pas...
 • OPINION – ÇFARE NDODHI ME RAMEN NE BERLIN?

  Të ftuar: Klea Maliqi – Zv Ministre e Europës dhe Punëve të Jashtme Alfred Peza – Gazetar Preç Zogaj – Analist Ylli Manjani – Ish Minister i Drejtesisë Cfarë ndodhi me Ramën në Berlin? Zv.ministrja e Europës dhe Punëve të Jashtme, Klea Maliqi, të enjten në darkë, është shprehur se...
 • OPINION – PD, FAKTE TE REJA PER ÇESHTJEN HABILAJ; VETINGU SI DO TE ZBULOHEN TE KORRUPTUARIT?

  Të ftuar: Ylli Manjani – Ish-Ministër i Drejtësisë Artan Hoxha – Gazetar Alfred Peza – Ish-Deputet i PS-së Mark Marku – Petagog Enkeled Alibeaj – Deputet i PD-së Sokol Hazizaj – Jurist  Artan Lame – Drejtor i ALUIZni-t   PD, fakte te reja për çështjen Habilaj! Deputeti i Partisë...
 • OPINION – C’DO TE BEJE OPOZITA PAS PROTESTES?; EKSTRADIMI I NAZIR SEITIT!

  Të ftuar: Armand Shkullaku, Edith Harxhi, Ylli Manjani, Preç Zogaj, Fitim Zekthi Gazetari Armand Shkullaku ka deklaruar se në protestën e opozitës duhej të kishte një hapje më të madhe të kualiteteve shoqërore që mbështesin frontin opozitar në vend. Shkullaku theksoi të hënën në studion e emisionit ‘Opinion’ se...
 • OPINION – PERLESHJE NE PARLAMET, C’DO TE NDODHE?

  Të ftuar: Preç Zogaj, Ylli Manjani, Iris Luarasi, Lorenc Vangjeli; Lidhje direkte me: Floida Kërpaçi dhe Monika Kryemadhi Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, të hënën ka deklaruar se ndërprerja e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, njëkohësisht një nga deputetët më të vjetër, është një puç i fjalës së lirë....
 • Video/ Manjani: Kushdo që i dha urdhër Gardës të bllokonte Berishën, të shkojë në burg

  Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka deklaruar se kushdo që i dha urdhër Gardës të bllokonte ish-Kryeministrin Sali Berisha të fliste në Parlament, duhet të arrestohet. Këtë deklaratë Manjani e bëri në emisionin “Opinion” në Tv Klan mbrëmjen e sotme. Sipas Manjanit, ish-Kryeministrit Berisha ia dha fjalën kryeparlamentari Gramoz...
 • OPINON – TAHIRI PA PASAPORTE; KUSH DO TE JETE PROKURORI I PERGJITSHEM?; ERIC FAYE!

  Të ftuar: Artan Hoxha, Ylli Manjani, Lorenc Vangjeli, Maks Haxhia, Xhevahir Zhabina, Çlirim Gjata Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia, i ftuar në emisionin “Opinion” ku po diskutohet heqja e pasaportës së ish-ministrit, ka treguar disa detaje për këtë çështje. Sipas Haxhiaj, në çështjen Tahiri nuk ka asnjë fakt...
 • OPINION – KERCENIMI NDAJ VLAHUTIN DHE MEDIA!

  Të ftuar: Ergys Mertiri, Blendi Salaj, Arb Mazniku, Lutfi Dervishi, Mentor Kikia, Edmond Harizaj, Fari Balliu, Ylli Manjani Pjesë e debatit të sotëm në “Opinion” është bërë edhe letra mbështetëse e shkrimtarit tonë të madh Ismail Kadare për ambasadoren e BE, Romana Vlahutin e cila u gjend në mes...
 • OPINION – SI MUND TE ZGJIDHET KRIZA?

  Të ftuar: Ben Blushi, Ylli Manjani, Mark Marku, Dashamir Shehi Deputeti Ben Blushi, ka deklaruar se LIBRA do të shkojë në zgjedhje e 18 qershorit edhe nëse PD nuk merr pjesë. Blushi tha se “LIBRA është e detyruar të shkojë në zgjedhje sepse kur ajo u krijua nuk morri...
 • Manjani ngre pikëpyetje: Çfarë punë bën policia??!

  Grabitja e parave të një banke të nivelit të dytë, nuk ka kaluar pa u komentuar dhe nga ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani. Nëpërmjet një statusi në “Twitter”, Manjani ka hedhur kunja në drejtim të policisë, duke u shprehur se nëse policët nuk përdoren për të mbrojtur jetën, pronën...
 • Akuzat e Manjanit, Meta: Nëse ka prova t’i vërë para drejtësisë

  I qeshur, doli kryetari i LSI-së Ilir Meta në bashkëbisedimin me gazetarët, pas ndryshimeve në qeveri, një ditë pas shkarkimit të ministrit që vinte nga partia e tij, Ylli Manjani. I pyetur nga gazetarja e Tv Klan, nëse Ilir Meta u dorëzua para Edi Ramës për shkarkimin e Manjanit,...
 • Debat për Manjanin te ligjet, PS e konsideron të çmendur

  Shkarkimi i Ylli Manjanit nga Ministër i Drejtësisë përplasi në Komisionin e Ligjeve opozitën dhe maxhorancën. Eduard Halimi, deputet i PD-së: Ministri i Drejtësisë tha të vërteta duke nxjerrë cullak qeverinë dhe asnjë nga ministrat dhe as kryeministri se përgënjeshtroi as për Balilin dhe as për koncesionet. Pirro Lutaj,...
 • Luan Rama: We had to fire either PM Rama or Manjani

  The head of Socialist Movement for Integration (LSI) Parliamentary Group, Luan Rama accepted Monday the tense situation between the fired minister Ylli Manjani and Prime Minister Edi Rama, saying we had to fire either PM or minister.  “There has been a problematic situation in cooperation and communication relations between...
 • Opposition leader: PM Rama is taken hostage by crime

  Albanian opposition leader, Lulzim Basha accused Prime Minister Edi Rama of being taken hostage by crime, as the PM decided to sack the Minister of Justice, Ylli Manjani. “With Manjani’s dischargement it is proved once more that Edi Rama is hostage to crime and Ilir Meta is hostage to...
Emisione