Zamira Rami

 • I groposet banesa, banorja: T’i jap 2 mln Lekë kryetares dhe të më bëjë shtëpinë

  “Stop” ka udhëtuar drejt Gjirokastrës, ku në Shkurt të 2018-s, si pasojë e rrëshqitjeve të dheut janë dëmtuar 3 katet e para të një pallati, në zonën e njohur si Kodra e Shtufit. Por një vit më pas, gjendja mbetet e njëjtë. Banorët thonë se nuk kanë marrë mbështetje...
 • STOP – EMISIONI 162 (SEZONI 4)

  Komisioni i Prokurimit Publik anulon tenderin e stadiumit Prrenjas. Pak muaj më në emisionin “Stop” u trajtua problematika e stadiumit të Përrenjasit, një investim 1 miliardë lekë i qeverisë shqiptare. “Domosdova” është në kategorinë amatore, megjithatë qyteti do të ketë një stadium me 500 vende. Kryetarja e bashkisë, Miranda...
 • Në Bashki me diplomë false, largohet punonjësi

  Pak kohë më parë, emisioni “Stop” trajtoi rastin e një punonjësi të Bashkisë së Gjirokastrës, që kishte diplomë të falsifikuar.  Në një përgjigje nga rektorati na u tha se zoti Rigels Malile ishte regjistruar në shkollë, por nuk e kishte mbyllur ciklin akademik. “Stop” është rikthyer në Gjirokastër për...
 • STOP – EMISIONI 114 (SEZONI 4)

  Parlamenti: Një fantazi për qen, deputete-Nafije e kokëvezë. Seanca e sotme parlamentare kishte sërish debate mes deputetëve të shumicës dhe opozitës. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke iu referuar një statusi të kryeministrit për pedagogët grevistë,foli gjatë mbi konceptin e qenit. Nga ana tjetër Elisa Spiropali u përplas me...
Emisione