zgjedhjet vendore

 • Basha: Krimi në pushtet pengon dialogun

  I kthyer nga Londra ku deklaroi se Shqipëria nuk do mundë të hapë negociatat me BE-në në Qershor, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha zbardhi arsyet që sipas tij mbajnë peng dialogun mes tij dhe Kryeministrit Rama. Teksa mori pjesë në inagurimin e memorialit të viktimave të regjimit komunist...
 • Opozita proteston serish në 25 Maj në Tiranë

  “Sot ne ndodhemi në një betejë për jetë a vdekje”. Kështu e cilësoi aksionin opozitar kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimeve me aleatët, kryesinë dhe ish-grupin parlamentar ku u vendos që në 25 Maj opozita të protestojë sërish në Tiranë me kërkesën e vetme, largimin e kryeministrit...
 • Rama: Dako-Sejdini kërkuan vetë largimin, 12 vjet janë shumë (Video)

  Dy nga kryebashkiakët më jetëgjatë të Partisë Socialiste, Vangjush Dako në Durrës dhe Qazim Sejdini në Elbasan nuk janë më në listat e PS-së për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. Në një komunikim me gazetarët, Kryeministri Edi Rama sqaroi përse Dako dhe Sejdini nuk do të rikandidohen, duke thënë...
 • Regjistrohen 34 parti për zgjedhjet e 30 Qershorit

  Të dielën e 21 Prillit skadon afati për partitë që duan të garojnë në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit të regjistrohen në KQZ. Por ashtu si e parashikon ligji, për shkak se kjo datë përkon me një ditë pushimi, afati do të shtyhet deri të martën e 23 Prillit....
 • Taulant Balla: Së shpejti shpallim 61 kandidatët tanë për bashkitë

  Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se shumë shpejt do të shpallin 61 kandidatët socialistë për zgjedhjet bashkiake të vendit. Duke folur për gazetarët pas mbledhjes së Kryesisë së PS, Balla u shpreh se forca politike që ai përfaqëson ka vijuar prej disa muajsh...
 • Kandidatët për kryetar bashkie, PS diskuton emrat në 23 Mars

  Në Kongresin e 23 Marsit, Partia Socialistë do të diskutojë emrat e kandidatëve për kryetar Bashkie. Lajmi është konfirmuar për ABCNews nga burime të kryesisë të PS. Data 30 Qershor është caktuar datë për mbajtjen e zgjedhjeve vendore./tvklan.al  ...
 • Rama: Basha luan bllofin me mandatet

  Edi Rama thotë se propozimi i Lulzim Bashës për të djegur mandatet mund të jetë bllof i radhës i kryetarit të demokratëve. Në mbledhjen e grupit parlamentar socialist e zhvilluar me dyer të mbyllura, mësohet se Kryeministri ka folur për mungesë konsensusi brenda vetë opozitës për propozimin e Bashës....
Emisione