Zone e lire

 • Përgjime të reja para 30 Qershorit? Rakipllari: Besoj do të jenë edhe më të forta (Video)

  Pyetjes nëse do të ketë përgjime të reja nga gazeta “Bild” përpara zgjedhjeve të 30 Qershorit, gazetari Robert Rakipllari iu përgjigj duke thënë se janë të pritshme. Sipas tij, pritet të vijojë dosja e Dibrës, por mund të ketë edhe mesazhe të Kryeministrit Edi Rama. I ftuar në emisionin...
 • “Kryeministri duhej të kishte ikur, por dikush e mban” (Video)

  Përgjimet e fundit publikuar nga gazeta gjermane “Bild” vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes. Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan u diskutua lidhur me këtë temë dhe nëse Kryeministri Edi Rama duhej të jepte dorëheqjen pas publikimit të tyre. Sipas Arjan Curit, Kryeministri nuk mund...
 • Edi Ramën apo Lulzim Bashën, kë mbështesin amerikanët? (Video)

  Gazetari Robert Rakipllari dhe polemisti Arjan Curi ishin të ftuarit e mbrëmjes së sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Protesta e opozitës dhe aktualiteti politik kanë qenë temat e diskutimit që drejtuesi Arian Çani shtroi për të ftuarit mbrëmjen e sotme. Pyetjes nëse amerikanët janë me...
 • “A do ta fusin në burg Lulzim Bashën?” (Video)

  Lajmi se kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është thirrur nga Prokuroria e Tiranës për të dëshmuar në lidhje me lobimin rus në SHBA në datë 17 Qershor ka qenë ndër temat kryesore të diskutimit në media. Kjo ishte edhe një nga temat e emisionit të sotëm “Zonë e...
 • “Përse ke ardhur me xhinse të grisura te emisioni im?” (Video)

  Analisti dhe gazetari i njohur Mustafa Nano ishte një nga të ftuarit e sotëm të “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Siç dihet tashmë ky emision është ndër më sportivët, ku siç deklaron gjithnjë drejtuesi Arian Çani, gjithkush është i lirë të vishet si të dojë dhe të flasë...
 • Baton Haxhiu: Shqiptarët nuk e duan bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

  “Unë mendoj se e kam arritur ditën që të shoh se shqiptarët nuk e duan bashkimin e Kosovës dhe Shqipërisë. E kam fjalën edhe për shqiptarët në Kosovë edhe për ata në Shqipëri”. Kështu u shpreh në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan analisti Baton Haxhiu. Sipas tij,...
 • A duhet të bjerë Rama pas përgjimeve? (Video)

  “A duhet të bjerë Rama pas përgjimeve?” Kjo ishte një prej pyetjeve që drejtuesi i emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan, Arian Çani për të ftuarit e tij Arjan Curi dhe Baton Haxhiu. Menjëherë pas pyetjes Curi u përgjigj duke thënë se nëse kryeministri Edi Rama nuk bie...
 • Baton Haxhiu: Përgjimet janë të rënda për Dakon (Video)

  Publikimi i përgjimeve nga gazeta gjermane “Bild” ka qenë tema e emisionit të sotëm “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Për të folur rreth kësaj teme ishin të ftuar në emision analisti Baton Haxhiu dhe politologu Arjan Curi. Gjatë emisionit, Baton Haxhiu tha se përgjimet nuk janë të reja...
 • “Rama është imitator i shkëlqyer i Sali Berishës” (Video)

  Teologu dhe filozofi Arjan Curi është vënë mbrëmjen e sotme përballë opinionistit Fitim Zekthi në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan për të diskutuar për aktualitetin politik në vend. Pyetja e parë që drejtuesi i emisionit Arian Çani iu drejtoi të ftuarve ishte: “A po hyjmë në epokën...
 • “Marazi” i Anxhela Peristerit (Video)

  “Marazi” është kënga më e re Anxhela Peristerit. Ajo ishte sot e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan nga ku tha se tekstin e këngës e ka krijuar vetë këngëtarja në bashkëpunim me Ronela Hajatin dhe se është kompozuar nga Kledi Bahiti. “Marazi” është një këngë...
 • Patozi ndjesë publike (Video)

  Politikani Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan foli edhe për tërheqjen e kandidatëve të saj për kryetar bashkie. Sipas Patozit dy prej kandidatëve janë dorëhequr dhe dy të tjerë i kanë hequr. Ai shtoi më tej se kandidati i Skraparit, i...
 • “Kryetarë bashkish dhe ish-ministra të PS po tentojnë të rrëzojnë Ramën”(Video)

  “Ka kryetarë bashkish apo ish-ministra dhe njerëz të lartë, të cilët nxjerrin njerëz, duke tentuar që ta rrëzojnë Ramën, po aq sa ne ose edhe më shumë se ne”. Kështu deklaroi ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Sipas...
 • Një marrëveshje Rama-Basha sonte në mesnatë? (Video)

  Kanë kaluar dy vite qëkur dy liderët aktualë të politikës shqiptare, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, arritën një pakt mes tyre. Por që ky skenar të përsëritet sërish mesnatën e sotme, sipas ish-deputetit të PD Ervin Salianji është një “ëndërr në bunker” e kryeministrit...
 • Ervin Salianji: Edhe Rama e di që nuk ka zgjedhje në Qershor (Video)

  Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji dhe politologu Arjan Curi ishin të ftuarit e emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Pyetja e parë që drejtuesi i emisionit iu drejtoi të ftuarve kishte të bënte me sjelljen e kryeministrit Edi Rama, i cili ishte i ftuar në “Opinion” një natë...
 • Pas lajmit se do fejohej, Shpat Kasapi flet për vajzën “misterioze” (Video)

  Lajmet se këngëtari Shapt Kasapi ka gjetur dashurinë dhe së shpejti mund të fejohet bënë xhiron e mediave rozë disa muaj më parë. Mbrëmjen e sotme ai ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në TV Klan për të sjellë bashkëpunimin e tij me këngëtaren Blerina Braka “Dashni...
 • Pas shumë vitesh në skenë Land Kademi publikon këngën e tij të parë (Video)

  Land Kademi është një ndër këngëtarët  më të njohur, i cili ka një karrierë të gjatë në muzikë. Por ndryshe nga këngëtarët e zakonshëm, ai gjithnjë ka kënduar këngë të këngëtarëve të tjerë. Vetëm pak ditë më parë ka publikuar këngën e tij të parë të titulluar “Edhe pak...
 • “Rama i ka mediat gra, ERTV-në e ka si Ali Pasha Vasiliqinë” (Video)

  “Ju flisni për meshkuj normalë, Rama është kontrovers. Sipas meje ai ka një konkubinë dhe shumë gra, pra ERTV është konkubinë dhe të gjitha mediat konvecionale i ka gra, është poligam i shumëfishtë edhe me median”, kështu tha politologu Arjan Curi mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”...
 • Ku ngjasojnë dhe ku ndryshojnë Basha-Rama? (Video)

  Analisti Lorenc Vangjeli dhe politologu Arjan Curi ishin të ftuar mbrëmjen e sotme në  emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Aktualiteti politik dhe figurat e dy partive më të mëdha në vend, PS dhe PD ishin tema e mbrëmjes së sotme. “Ku ngjasojnë dhe ku ndryshojnë Lulzim Basha...
 • Opozita e re, “thikë pas shpine” për Lulzim Bashën?

  Krijimi i partisë “Bindja Demokratike” nga Astrit Patozi ka qenë në qendër të diskutimeve lidhur me aktualitetin politik ditët e fundit. Mbrëmjen e sotme Arjan Curi dhe Neritan Sejamini të ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan diskutuan rreth opozitës së re. “Opozita e re, “thikë pas shpine”...
 • A fshihet Edi Rama pas partisë së Astrit Patozit?

  “A fshihet Edi Rama pas partisë së Astrit Patozit?”, kjo ishte një nga pyetjet që drejtuesi i “Zonë e Lirë” në Tv Klan shtroi për të ftuarit e tij Arjan Curi dhe analistit Neritan Sejamini. Gjatë diskutimit Curi, tha se kryeministrit Edi Rama i intereson partia e re e...
1 2 3 9
Emisione