Sllovenia dhe Danimarka, përballen mes tyre, në ndeshjen e vlefshme për Grupin C, në Euro 2024.

Dy kombëtaret e njohin mirë njëra-tjetrën, pasi u përballën në kualifikuese dhe do të kërkojnë të marrin fitoren, për ta nisur me këmbën e mbarë.

Pak minuta para fillimit, dy trajnerët kanë zbuluar edhe formacionet zyrtare.

Të gjithë ndeshjet e Euro 2024, do të transmetohen ekskluzivisht në ekranin e Tv Klan./ tvklan.al


FORMACIONET ZYRTARE:

Slloveni: Oblak, Karnicnik, Drkusic, Bijol, Janza, Stojanovic, Cerin, Elsnik, Mlkar, Sporar, Sesko.

Danimarka: Schmeichel, Kristiansen, Vertergaard, Andersen, Christensen, Bah, Hojbjerg, Hjulmand, Eriksen, Hojlund, Wind.