Europa League, kualifikohet MilanEuropa League, kualifikohet Milan

23:30 03/12/2020

Kalojnë në fazën tjetër edhe Lille e Tottenham

Milani, Lila dhe Totenhami ishin disa nga ekipet e kualifikuar në takimet e së enjtes në Europa Ligë. Llogaritë i mbyllën kur ka mbetur edhe 1 javë për t’u zhvilluar nga faza e grupeve.

Milani mundi me përmbysje 4-2 Sëlltikun. Totenhami siguroi pikët e nevojshme dhe pse barazoi 3-3 me Laskun.

Në turin pasardhës kaluan edhe emra të tjerë të njohur si Vijareali, Braga, Dinamo Zagreb e Cërvena Zvezda.

Napoli duhet të presë ende pas barazimit 1-1 me Alkmarin.

Tv Klan


Të ngjashme