“Evropa është në rrezik të ndarjes”

Posta

“Evropa është në rrezik të ndarjes”

11:38 17/11/2016

Evropa është në rrezik të ndarjes dhe mund të dështojë, tha kryeministri i Francës, Manuel Valls, gjatë një vizite në Gjermani.

Ai tha se projektet evropiane kanë nevojë për një bazë të re dhe se Gjermania dhe Franca duhet të tregojnë forcën.

Në një ngjarje të organizuar nga gazeta “Sueddeutsche Zeitung|, Valls po ashtu tha se Franca duhet të vazhdojë me reformat e saj, përfshirë uljen e taksave tregtare.

Ai tha se edhe Gjermania duhet të bëjë përpjekje të shtuara sa u përket investimeve./ tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi