Fatma Haxhialiu: Jam paragjykuar për shkak të kaçurrelave të miaFatma Haxhialiu: Jam paragjykuar për shkak të kaçurrelave të mia

17:49 18/05/2021

Gazetarja dhe moderatorja e njohur, Fatma Haxhialiu, ka rrëfyer këtë të martë se është paragjykuar për shkak të flokëve të saj.

E ftuar në studion e emisionit “Rudina”, ajo shprehet se në fillimet e saj në televizion, i kërkuan që t’i shtrinte flokët, gjë të cilën ajo e kishte refuzuar ta bënte.

Më tej gazetarja thekson se flokët përfaqësojnë identitetin e personit dhe një gjë të tillë e ka vënë re edhe tek presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

“Fillova ta vija re këtë veçori tek znj. Vjosa pasi pashë disa pastime të saj. Pashë edhe daljet e saj në takime të ndryshme zyrtare dhe televizive dhe ajo ishte gjithë kohës me flokët e saj kaçurrela, asnjëherë të drejtuara. Dhe kjo më solli në vëmendje historinë time në fillimet e mia në televizion. Ka një lloj look-u që ne e kemi marrë nga TV italiane. Pra vajzat me flokët e krehura, të shtrira. Dhe për të dalë nga ky stereotipi ishte pak e vështirë. Më thonin që je më e paraqitshme në ekran nëse do t’i kesh flokët e rregullt, dukesh dhe më estetike. Kam pasur 2-3 debate duke u thënë që unë nuk mund të dal pa flokët kaçurrela sepse ato janë pjesë e identitetit tim”, shprehet Fatma Haxhialiu./tvklan.alTë ngjashme