Fjolla Morina pretendon se është shtatzënë, Prokurori kërkon gjinekologun në gjykatë


Fjolla Morina pretendon se është shtatzënë, Prokurori kërkon gjinekologun në gjykatë

12:14 22/09/2020

Këngëtarja del para gjykatës pë masën e sigurisë

Me syze, maskë anti-Covid dhe e prangosur, këngëtarja Fjolla Morina është paraqitur mëngjesin e sotëm pranë Gjykatës së Kukësit me pretendimin se është shtatzënë dhe nuk mund të qëndrojë në qeli.

Seanca ku do të vendoset nëse ajo do të qëndrojë në burg apo jo, do të zhvillohet në orën 13:00 teksa prokuroria ka kërkuar edhe gjinekologun në seancë për të vërtetuar shtatzëninë e pretenduar të saj.

Këngëtarja është ndaluar pak ditë më parë në pikën kufitare të Morinës, teksa drejtonte makinën tip Audi dhe gjatë kontrollit të ushtruar në mjet, brenda një çante iu gjet një pistoletë.

Policia ka marrë shenjat e gishtave edhe dy djemve që udhëtonin me Fjolla Morinën për të parë nëse ata e kanë prekur pistoletën. Ndaj Morinës organi i akuzës ka kërkuar caktimin e masës së sigurisë “arrest shtëpie” dhe një garanci pasurore 5 milion lekë.

Tv KlanTë ngjashme