Flet e mbijetuara e pallatit të shembur në Durrës

Flet e mbijetuara e pallatit të shembur në Durrës

15:35 26/11/2019

Marjana Rexhepi rrëfen momentet e tmerrit

E mbijetuara Marjana Rexhepi, banore e qytetit të Durrësit, tregon panikun që përjetoi në momentin e rënies së tërmetit.

Nën shok ajo rrëfen sesi e gjeti veten nën rrënoja teksa pallati ku banonte u shemb dhe e zuri brenda.

Ndonëse kaluan 13 orë nga goditja fatale që fatkeqësisht shënoi viktima, banorët e zonës së Kënetës në Durrës e kanë të vështirë të harrojnë atë që jetuan në orët e para të mëngjesit teksa përjetuan momentin tragjik.

Gjithçka në momentin e tërmetit e kanë të skalitur në memorie dhe vështirë se do ta harrojnë për një kohë të gjatë.

Tv Klan


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi