Foto/ “Pse i vrave? – E di vet unë me njerëzit e mi” – TV KLAN

Foto/ “Pse i vrave? – E di vet unë me njerëzit e mi”

Edhe pse kërkohej nga 500 forca policore, Ritvan Zykaj komentonte në rrjetet e tij sociale. Deri në orën 23:00 të së premtes, 24-vjeçari që vrau 8 kushërinjtë e tij të fisit Zykaj, ishte aktiv në Facebook dhe Instagram.

Ai u përgjigjej komentuesve, madje edhe duke i ofenduar, të cilët e pyesnin përse bëri këtë krim. Qytetarë kanë dërguar në tvklan.al bisedën që Ritvan Zykaj bënte me komentuesit në Instagram.

1 6 2 3 4 5
<
>

“Juve s’ju hyn në punë”.

“Më desh **** juve s’ju duhet gjë”.

“Ç’a ju duhet juve ore”.

“E di vet unë me njerëzit e mi ore, ç’a keni ju”.

“Hej or Zot ç’a njerëzish që jeni”.

Këto janë disa prej përgjigjeve që Ritvan Zykaj ka kthyer në rrjetin e tij social në Instagram, ku komentuesit i shkruanin përse vrau të afërmit e tij. Edhe në Facebook ai ka qenë gjithashtu aktiv, duke kthyer përgjigje. Gjatë gjithë kësaj kohe, 24-vjeçari qëndronte i fshehur në periferi të Selenicës, pasi kërkohej nga uniformat blu. Deri rreth orës 23:00, Ritvan Zykaj ishte aktiv në rrjetet sociale, ndërsa më pas mbylli tërësisht adresën e tij në Facebook.

38827708_680153515699424_3803056307812958208_n 38875606_478026326043482_5333009218691661824_n
<
>

Rreth orës 05:00 të mëngjesit të së shtunës, Zykaj u zbulua nga policia i fshehur në një stan. I armatosur, ai hodhi armën tip Kallashnikov dhe u dorëzua pa kushte. Në momentin e arrestimit, i riu nuk shfaqi shenja pendese edhe pse vrau 8 kushërinj të tij të parë të fisit Zykaj, mes të cilëve edhe dy fëmijë. /tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*