Fotogaleri/ Tirana nën magjinë e dëborës

Fotogaleri/ Tirana nën magjinë e dëborës

12:02 12/01/2017

Pas plot 32 vitesh, banorët e kryeqytetit mbrëmjen e së mërkurës patën mundësinë që të shijonin dëborën, e cila edhe gjatë ditës së sotme vijon ta mbajë Tiranën të zbardhur.

Të shumtë ishin ata që pushtuan rrugët e kryqytetit për të bërë foto, apo për të luajtur me topa bore.

Nga ana tjetër rrjetet sociale u tejmbushën me fotografi nga më të ndryshmet, të cilat tregonin magjinë e dëborës, e cila siç duket i kishte munguar kryeqytetit.

Tvklan.al

ju sjell një fotogaleri me pamje vërtetë të bukura të realizuara nëpër Tiranë.

Dëbora e fundit që mbajti në kryeqytet ra më 11 Janar të vitit 1985 dhe 32 vite më pas, ekzaktësisht në të njëjtën ditë, ajo ra sërish./tvklan.al

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”111″ ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser”]

Të ngjashme
UKT