Fotoja që po bën xhiron e rrjetit, foshnja i heq maskën mjekut: Është shenjë…


Fotoja që po bën xhiron e rrjetit, foshnja i heq maskën mjekut: Është shenjë…

19:10 16/10/2020

Kohët e fundit një gjinekolog ka postuar një foto ku tregon momentin e lindjes së një foshnje. Në sekondat e para që kjo fosnjë erdhi në jetë, i ka tërhequr maskën gjinekologut dhe duket sikur dëshiron t’ja heqë.

Gjinekologu Samer Cheaib i cili punon në një spital në Dubai në mbishkrimin e kësaj foto shkruan: Të gjithëve na duhej një shenjë që të na tregojë se shumë shpejt do t’i heqim maskat!

Kjo është një foto shpresëdhënëse në këtë situatë të vështirë që është krijuar nga pandemia e Covid-19, ku maskat tashmë në janë bërë pjesë e jetës sonë. /tvklan.al

Të ngjashme