Fotot para dhe pas: Xhamitë shkatërrohen nga tërmeti

Fotot para dhe pas: Xhamitë shkatërrohen nga tërmeti

20:31 06/02/2023

Tërmeti i fuqishëm në Turqi ka shkaktuar vdekjen e qindra njerëzve dhe shkatërrimin e mijëra ndërtesave.

Dridhjeve të forta të tokës nuk u kanë shpëtuar as ndërtesat fetare. BBC ka shpërndarë fotot para dhe pas tërmetit të disa xhamive.

Siç duket nga fotot në Iskenderun një xhami është shkatërruar e tëra si pasojë e tërmetit.

Edhe në Malatya ka mbetur e shkatërruar një xhami./tvklan.alTë ngjashme