Fundjava do të jetë me mot të kthjellët dhe diell sipas parashikimeve të Meteoalb.

Edhe temperaturat do të jenë të larta. Sipas meteorologëve, vlerat maksimale pritet të arrijnë në mesditë dhe në 18 gradë Celsius.

Sinoptikanët parashikojnë se janari do të mbyllet pa reshje dhe i ngrohtë.  

Klan News