Aksident-MakineNjë fuoristradë me të cilën udhëtonin 3 persona përfundoi në greminë dhe për pasojë humbi jetën një person dhe u plagosën dy të tjerë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 20:00 në Moglicë të Korcës.

Mësohet se automjeti drejtohej nga Astrit Bici kryetar i komunës Lenie, i cili ka humbur jetën ndërsa të plagosur kaë mbetur Sinan dhe Gramoz Përfundi, at e bir, të cilët janë dërguar për kurim në spitalin e Korçës.

Tv Klan