G20, policia turke arreston 20 persona, të lidhur me Shtetin IslamikG20, policia turke arreston 20 persona, të lidhur me Shtetin Islamik

15:05 06/11/2015 police-detain

Policia turke arrestoi 20 persona të dyshuar për lidhjet me Shtetin Islamik, në Antalia, një javë përpara samitit të G20-ës. Dy prej të arrestuarve janë shtetas rus. Aksioni i policisë turke u zhvillua në tre zona të Antalias, në orët e para të së premtes dhe sekuestroi materiale dixhitale gjatë operacionit.

Presidenti amerikan, Barak Obama do të jetë një ndër udhëheqësit botëror, i pranishëm në Samitin e 15 -16 Nëntorit.

Tv Klan


Të ngjashme