Gjendet e pajetë në banesë modeljaGjendet e pajetë në banesë modelja

14:29 07/01/2019

Modelja, aktorja dhe prezantuesja televizive australiane, Annalise Braakensiek, është gjendur e pajetë në apartamentin e saj në Sydney.

Braakensiek, e cila u bë e famshme që prej moshës 16-vjeçare, duke u paraqitur në kopertinat e revistave dhe duke marrë pjesë në show të famshëm televizivë, u përfshi vitet e fundit në punë vullnetare në organizata për parandalimin e vetëvrasjeve teksa përpiqej të hidhte pas krahëve vdekjet e miqve dhe gjyshit të saj.

Trupi i modeles 45-vjeçare u gjet i pajetë ta apartamentin e saj në Sydney pasi miqtë e saj ngritën shqetësime për të.  Sipas “the Guardian”, ekzaminimi i plotë për të përcaktuar arsyet e vdekjes së modeles nuk është kryer ende, mirëpo nuk ka rrethana të dyshimta që të bëjnë të mendosh për një krim.

Aktorja dhe modelja australiane raportohet se po kalonte një periudhë të vështirë në jetën e saj pas divorcit nga bashkëshorti në vitin 2018. Vështirësitë pas ndarjes, modelja i kishte shprehur një muaj më parë edhe në rrjetet sociale.

 

View this post on Instagram

 

The answer is blowing in the wind…… Hanging in there by the hair on my chiny chin chin…. 😜 Sheesh it’s been a challenging year for so many of us, am I right?!?! My biggest challenge was not having my own home (for a year now)!!!!?!! As you know I L❤️VE to cook organic meat free @annalisewithlovelunch creations and I can not wait to get back into my own kitchen again in just a few weeks!!! 🚀 🌿 🌶 I am uber grateful for all the legends who have taken me under their wings this past year, and into their hearts and homes @gina_b21 and family especially. 🙏🏼💙 The rest you know who you are. I love you. Beyond. Including my bestie in heaven. A day doesn’t go by when I don’t think about you 😓 I don’t know what I’d do without you all 🙏🏼 And I promise as soon as I move into my new abode I’ll be back to cooking, sharing my new jewellery designs and being a general all round mega Vikingess! 💪 🦄🌈 In the meantime for all of you who have asked….as of next Wednesday I will be able to fulfill my signature jewellery design orders again!!!!!! #yay!!!! Just in time for Christmas 🎄 DM me re new designs not yet shown or up on my site and check out my jewellery gallery at link in bio and use my F&F code “mylovelies” for 25% discount …. sharing the love 💙💙💙💙💙💙💙💙💙 And love the team who shot this campaign and can’t wait to shoot my new collection soon! 🙌🌈 📷 my talented sister @beccafitzgerald_photo Cruelty free @ereperezcosmetics 💄 by the magical @the_travelling_artist Hair: @originalmineral natural colour styled by the insanely fab @yadgiahair Brows by the best: @parlourb Vegan facial by the amazing @dermaglow_medi_spa and styled by the most divine and talented @stephmalizisstylist for @cmstylists . .magical day your way my lovelies 🙌💫🌙✨⚡️🔥 . . #annalisebraakensiek #jewellery #designer #jewelry #model #vegetarian #cook #jewellerydesigner #boholuxe #bohostyle #ecofriendly #handmade #madewithlove #mydesigns #lovelunch #2018 #bringon2019 #wegotthis #love #strength #support

A post shared by Annalise Braakensiek (@annalisewithlove) on

/tvklan.alTë ngjashme