Gjendet një gomone në grykëderdhjen e Vjosës

Posta

Gjendet një gomone në grykëderdhjen e Vjosës

18:40 17/02/2019

Një mjet lundrues tip gomone është kapur sot në drekë në grykëderdhje të lumit Vjosë. Mjeti ka qenë bosh dhe kishte ngecur kur është pikasur nga forcat e policisë kufitare të cilat kishin marrë informacion për një mjet lundrues.

Në brendësi të saj nuk është gjetur ndonjë gjë e dyshimtë, ndërsa kanë nisur hetimet se kujt i përket. Dyshohet se gomonia mund të përdorej për trafik lëndësh narkotike drejt Italisë.

Policia është duke krehur zonën për të parë nëse ka lëndë narkotike të fshehur.

Tv Klan

 

 


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi