Gjermani, e djathta ekstreme vetëshpallet parti anti-islamike – TV KLAN

Gjermani, e djathta ekstreme vetëshpallet parti anti-islamike

Ekstremistët e djathtë në Gjermani miratuan kursin e tyre politik anti-islamist. Partia “Alternativa për Gjermaninë” votoi në kongresin e saj ndalimin e minareve, thirrjeve për falje dhe ndalimin e shamive. AFD është një nga forcat që pritet të marrë shumë vota në zgjedhjet federale të 2017.

Tv Klan

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione