Gjesti fisnik i Bashës gjatë protestës për agjërimin e besimtarëve myslimanë (Video) – TV KLAN

Gjesti fisnik i Bashës gjatë protestës për agjërimin e besimtarëve myslimanë (Video)

Teksa kishte nisur fjalën e tij përpara protestuesve opozitarë të mbledhur në sheshin “Dëshmorët e Kombit”, kryetari i Partisë Demokratike kërkoi 1 minutë qetësi për të respektuar agjërimin e besimtarëve myslimanë.

“Teksa vjen momenti i thyerjes së agjërimit për vëllezërit dhe motrat tanë në agjërim, ju uroj nga zemra Zoti ju a shpërbleftë sakrificën. Zoti e shndërroftë këtë bekim hyjnor për të gjithë shqiptarët në Shqipëri, sakrificën tuaj dhe t’ju ftoj të falemi e të lutemi bashkë me ta për 1 minutë teksa thyejnë agjërimin me një akt hyjnor të sakrificës dhe bindjes ndaj të madhit Zot si autoriteti suprem”, u shpreh Lulzim Basha. /tvklan.al

Kategori
AktualitetTe funditTë gjithaVideo
1 Koment
 • jaku
  26 Maj 2019 at 12:40
  Përgjigju

  BASHA ESHTE FISNIK?
  PER TE RESPEKTUAR MYSYLMANET BASHA PO TE KISHTE RESPEKT NUK DO TE BENTE ASNJE DEMOSTRATE NE KEWTE MUAJ
  POR BASHA TERHIQET NGA SERBET E RUSET PREJ HUNDE
  PRA VESHTE THJESHTE NJEW TRADHETARE I KOMBIT
  DO TE SAHIHNI BASHEN KUR TI DALIN MILIONAT NEPER BANKAT QIPROS E SERBISE

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione