Gjykata e Lartë mbetet me 3 anëtarë – TV KLAN

Gjykata e Lartë mbetet me 3 anëtarë

KPA shkarkon Edmond Ismailajn

Kolegji Posaçëm i Apelimit shkarkoi nga detyra, anëtarin e Gjykatës së Lartë, Edmond Islamajn. Ai, u konfirmua në Shkallë të Parë Qershorin e vietit të kaluar, por pas ankimit të vendimit nga Komisioneri Publik, Kolegji hapi shqyrtimin gjyqësor, në fund të të cilit vendosi të ndryshojë vendimin dhe të shkarkoj Islamajan.

Sipas KPA, gjyqtari kryer deklarim të pasaktë, të paplotë dhe pamjaftueshëm të pasurisë dhe për këtë nuk arrinte nivelin e besueshëm.

Tv Klan

Kategori
AktualitetTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione