Grenell: Takimi në Shtëpinë e Bardhë do të mbahetGrenell: Takimi në Shtëpinë e Bardhë do të mbahet

19:59 24/06/2020

Delegacioni i Kosovës do kryesohet nga Hoti

Richard Grenell, i dërguari special i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë thotë se takimi i së shtunës në Shtëpinë e Bardhë do të mbahet edhe pas tërheqjes së Thaçit.

Në një koment në Twitter, Grenell thotë se bisedimet do të vazhdojnë dhe do të udhëhiqen nga presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti.

Tv Klan
Të ngjashme