Për t’i shpëtuar dhunës nga partneri i saj, një grua në Greqi është hedhur nga dritarja e pallatit ku banon. Ngjarja ka ndodhur qytetin e Patras rreth orës 4:15 të mëngjesit sipas kohës lokale.

47-vjeçarja nuk ka pësuar lëndime pasi lartësia ishte e vogël. Sherri mes saj dhe partnerit 42-vjeçar nisi brenda banesës së tyre në orët e para të mëngjesit. Për t’i shpëtuar dhunës fizike nga partneri, 47-vjeçarja bërtiti dhe u hodh nga dritarja.

Poshtë pallatit doli menjëherë që e priti edhe një shoqja e saj që banon në një apartament në të njëjtin pallat, pasi dëgjoi të bërtiturat e mikeshës.

Policia u lajmërua dhe shkoi në vendngjarje. Ndërsa partneri i gruas së dhunuar ishte larguar nga banesa. Megjithatë, u arrestua pas disa orësh kërkime policore.

/tvklan.al