Hajdari: Grupin parlamentar e përçau Rama dhe Basha

Posta

Hajdari: Grupin parlamentar e përçau Rama dhe Basha

15:58 16/10/2019

“Kërkojnë të na pengojnë për Reformën Zgjedhore”

Për përçarjen në Grupin Parlamentar demokrat, deputetja Rudina Hajdari akuzon direkt Kryeministrin Edi Rama dhe kreun e opozitës Lulzim Basha. Hajdari thotë se gjithçka ka si qëllim sabotimin e Reformës Zgjedhore.

Dy ditë më parë anëtarët e grupit demokrat vendosën të emëronin në krye të tyre Korab Litën duke shkarkuar kështu Rudina Hajdarin. Në një reagim për mediat, Lita e argumentoi këtë ndryshim me motivin se bëhet për shkak të organizimit të brendshëm.

Pas kësaj grupi i deputetëve është përfshirë në akuza të ndërsjella, pasi Hajdari këmbëngul se është ajo ende në krye të grupit.

Tv Klan


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi