Haradinaj reagon për vrasjen e Ivanoviçi: Akt kriminal dhe i dënueshëm

Haradinaj reagon për vrasjen e Ivanoviçi: Akt kriminal dhe i dënueshëm

11:52 16/01/2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka dënuar dhe e ka quajtur një akt kriminal atentatin ndaj Oliver Ivanoviçit në veri të Mitrovicës. 

Statusi i Haradinajt:

Vrasja e Oliver Ivanoviçit në rrethana të pasqaruara dhe motive të panjohura, është akt kriminal dhe i dënueshëm!

Shfrytëzimi i këtij akti tragjik për qëllime të politikës ditore, madje edhe për të bllokuar proceset që për qëllim kanë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve, është kundër logjikës dhe frymës së bashkëpunimit!

Kosova mbetet e përkushtuar për krijimin e një mjedisi të sigurt për të gjithë qytetarët e saj, si dhe e përcaktuar fuqishëm në rrugën e vet euro-atlantike.

Institucionet tona do të bëjnë krejt çka është në dorën e tyre që të zbardhet kjo vrasje, dhe në asnjë situatë nuk do ta pranojnë logjikën e kalkulimit të akteve kriminale për qëllime politike nga kushdoqoftë!RH

/tvklan.al

 

LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT Doktori