Haradinaj, sot takimi me Merkel

Posta

Haradinaj, sot takimi me Merkel

12:00 06/06/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbërritur në Berlin në kuadër të një vizite një ditore, ku do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel. Fillimisht kreu i ekzekutivit kosovar është takuar me Grupin Parlamentar për Evropën Juglindore të Bundestagut.

Haradinaj, u shpreh se këto takime kanë për qëllim thellimin e marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Gjermanisë.

“Bashkëpunimi i bazuar në besim është i domosdoshëm në rrugëtimin e Kosovës për zhvillim ekonomik, integrime evropiane dhe në fushën e sigurisë. Gjermania vazhdon të jetë një ndër partnerët kryesorë të Kosovës dhe përkrahja e tyre është jetike në arritjen e objektivave tona të përbashkëta”, tha Haradinaj.

Në këtë vizitë Haradinaj është i shoqëruar nga ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli.

Tv Klan


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT