Historia ime – “Djali i Kinostudios” realizoi ëndrrën për t’u bërë regjizor në moshën 44 vjeçare!Historia ime – “Djali i Kinostudios” realizoi ëndrrën për t’u bërë regjizor në moshën 44 vjeçare!

13:45 30/10/2020

Regjisori Ilir Harxhi ka lindur në 18 Qershor 1960 në Tiranë. Është diplomuar si inxhinier elektronik në 1992 në Tiranë.

Duke qenë se e ëma punonte në Kinostudio, ai është rritur duke ushqyer një lidhje të fortë për artin, filmin dhe kinostudion, pasi aty ka kaluar fëmijërinë dhe pubertetin. Një dashuri që nuk iu shua kurrë.

Megjithatë, fundi i viteve ’90, e gjeti të realizuar në biznes, ku ai kishte investuar dhe kishte arritur sukses.

Për të rrëfyer historinë e jetës së tij ai ka qenë i ftuar në emisionin “Historia ime” në Tv Klan me moderatoren Mirela Milori.Të ngjashme