Historia ime – Vrasja e dy motrave, shkak apo pasojë e indiferencës së shoqërisë?Historia ime – Vrasja e dy motrave, shkak apo pasojë e indiferencës së shoqërisë?

15:39 11/01/2021

Në 31 Dhjetor të 2020 një krim i rëndë tronditi Tiranën. Një ngjarje e cila u kthye dashur pa dashur në një serial televiziv ku përfshiu një marrëdhënie treshe midis një burri, gruas së tij dhe dy të dashurave të tij të cilat ishin motra. Një histori gati e pabesueshme por e vërtetë. Ku po shkon familja? Një pyetje që ndoshta e keni bërë dhe ju.  Individë të cilët kanë kaluar çdo cak njerëzor e që na japin një tjetër realitet që ndodh shumë pranë nesh. Sot në studion e “Historia ime” në Tv Klan është diskutuar se ku po shkon familja dhe individi dhe çfarë po ndodh me shoqërinë tonë? Krimi ndodhi në prani të djalit të mitur të njërës prej motrave që mbetën të vrara dhe motrës së tyre më të vogël.

Historia ka përfshirë një sërë dëshmish ku shkohet deri tek trafikimi i fëmijëve, shitja e tyre. Gjithsesi fjalën e fundit e ka prokuroria.

Në një lidhje direkte me emisionin ka qenë gazetarja Eriselda Martini e cila ndodhej para shtëpisë së Përparimit e cila ka intervistuar banorët e zonës dhe më shumë se 10 prej tyre kanë deklaruar se dy motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi ndër vite kanë ngelur shpesh herë shtatzënë dhe se Përparimi shpesh herë vizitoheshe nga një shtetas grek që e kishte mik të ngushtë.Të ngjashme