Dashi

Sot është një ditë pa shumë komplikime për t’u kushtuar vëmendje. Planetë të ndryshëm do të predispozojnë ndikime diskrete në favorin tuaj, duke favorizuar realizimin e projekteve interesante. Sfera e marrëdhënieve në çift është gjithashtu në plan të parë: ka ardhur koha të jetë konkrete dhe vendimtare! Rifitoni ato ëndrra që i keni lënë mënjanë për një kohë, hiqni letrat në të cilat i keni shkruar dhe filloni një bisedë me partnerin tuaj për t’i kthyer ato në realitet. Gjatë ditës tuaj të punës, do të përballeni me një detyrë sfiduese që do të testojë aftësitë tuaja, duke ju sjellë një ndjenjë të arritjes.

Demi

Dita është paksa e qetë, por jo gjithçka do jetë negative. Do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë në momente të caktuara. Nëse e keni lënduar partnerin tuaj me një koment ofendues ose sjellje të pazakontë, qoftë edhe të paqëllimshme, kërkoni falje për të zgjidhur situatën. Edhe nëse ka situata stresuese që ju rëndojnë, shqetësimi i tepërt nuk do t’ju ndihmojë të përqendroheni në gjërat vërtet të rëndësishme në jetë. Në planin e punës, mund të keni marrë një ngarkesë të tepruar përgjegjësish që tani ju bën të pendoheni. Bëni më të mirën, edhe nëse mendoni se nuk jeni plotësisht i vlerësuar.

Binjakët

Qielli do jetë bujar me momentet romantike: përfitoni sa më shumë nga kjo ditë premtuese dhe, nëse është e nevojshme, përpiquni të rigjallëroni marrëdhënien tuaj me partnerin dhe njerëzit që doni. Mënyra juaj e të folurit do t’i magjepsë ata që nuk ju njohin ende dhe do t’ua konfirmojë sharmin tuaj atyre që tashmë ju vlerësojnë. Edhe në punë, qielli do të shkëlqejë më shumë se kurrë falë ndikimit të dobishëm të Plutonit, duke sjellë suksesin brenda mundësive, falë angazhimit dhe përkushtimit tuaj.

Gaforrja

Ky fillim muaji do t’ju ofrojë mundësinë për të përjetuar momente të veçanta me të dashurin tuaj, pa probleme për t’u përballur. Përkundrazi, mund të mbështeteni në një gamë të gjerë emocionesh të reja për të përjetuar. Për beqarët, yjet sugjerojnë të përmirësoni aftësitë tuaja në marrëdhënie, duke e drejtuar vëmendjen tuaj drejt njerëzve që ndajnë vlerat tuaja. Në frontin e punës, është koha për të festuar sukseset tuaja dhe për të njohur angazhimin tuaj për të përfunduar një moment historik të rëndësishëm. Jepini vetes merita për punën e shkëlqyer që bëni.

Luani

Prania hënore në shenjën e Gaforres në fillim të muajit premton momente lumturie dhe emocione të thella me të dashurin tuaj. Kjo periudhë do të rinovojë mirëkuptimin e ëmbël emocional që mund të jetë zbehur kohët e fundit. Disa prej jush mund të kenë konfirmim për mirësinë e marrëdhënies. Për beqarët, astrologjia sugjeron të eksploroni emocionet tuaja, ndoshta të bëni një shëtitje në një vend piktoresk dhe të kapni bukurinë e natyrës përmes fotografive të lë pa frymë. Në planin e punës, perspektivat janë pozitive falë fleksibilitetit tuaj, i cili do t’ju lejojë të arrini qëllimet edhe nga pikëpamja ekonomike.

Virgjëresha

Dita premton të jetë mjaft e qëndrueshme në fronte të ndryshme. Për më tepër, një ndjenjë dashurie do të karakterizojë shumicën e marrëdhënieve, duke bërë që shumë çifte të përparojnë drejt harmonisë më të madhe. Për beqarët ka mundësi të mëdha për aventura intriguese në fushën e dashurisë. Do të jetë një ditë intensive për ata që kultivojnë ndjenja romantike, përfshirë ata që nuk e kanë njohur ende dashurinë e vërtetë. Në planin profesional, po shfaqen perspektiva të rritjes që premtojnë të stimulojnë imagjinatën dhe përkushtimin tuaj, duke ju shtyrë të jepni më të mirën tuaj.

Peshorja

Dita e sotme premton të jetë një ditë e pafavorshme për shkak të një shtrirjeje jo veçanërisht të favorshme astral. Mbajtja e fokusit në detyra do të jetë një sfidë, pasi mendja juaj do të priret të endet mes një morie mendimesh. Për fat të mirë, këto do të jenë vetëm re të përkohshme, të cilat mund të zgjidhen me ndihmën e partnerit tuaj. Do ta gjeni veten përballë diçkaje të pakëndshme për të cilën nuk keni qenë plotësisht të përgatitur. Në planin e punës, energjia hënore mund t’ju dekurajojë paksa; megjithatë, kjo nuk duhet të jetë arsye e mjaftueshme për të braktisur qëllimet tuaja dhe për të hequr dorë.

Akrepi

Ju pret një periudhë shumë e favorshme me një trend dukshëm pozitiv! Në marrëdhënien tuaj në çift do të tregoni ndjeshmëri dhe vëmendje të veçantë ndaj nevojave të partnerit. Ky angazhim sigurisht që do të shpërblehet me dashuri, përkushtim dhe besnikëri të pa rezervë. Një moment shkëlqimi i jashtëzakonshëm do t’ju lejojë të zhyteni në një atmosferë qetësie dhe gëzimi të thellë. Shumë nga emocionet tuaja do të jenë intensive dhe tërheqëse pozitive. Në planin e punës, një klimë pozitive do të nxjerrë në pah natyrën tuaj më dinamike dhe vendimtare. Kjo është një kohë e mirë për të bërë zërin tuaj të dëgjohet

Shigjetari 

Presim një të mërkurë në të cilën rutina e përditshme do të sillet kryesisht rreth shtëpisë dhe punës. Ju pret një ditë plot angazhime për të punuar dhe me pak energji krijuese, pa vend për fantazi dhe eros në këtë moment. Në planin e punës, me një axhendë plot detyra për të menaxhuar, do të jetë koha për të përveshur mëngët dhe për t’i nisur punës. Sa i përket dashurisë, çdo lojë në çift mund të shtyhet për fundjavën e ardhshme, pasi do të keni prioritete të tjera.

Bricjapi 

Ju duhet të qëndroni të qetë dhe të qetë. Pritet një e mërkurë jo premtuese. Mund ta gjeni veten përballë situatave për të cilat nuk jeni të përgatitur siç duhet dhe kjo mund t’ju vërë në vështirësi. Veproni me kujdes, duke mbajtur një qasje të menduar, duke peshuar me kujdes të mirat dhe të këqijat për të marrë vendime të informuara. Për beqarët, shmangni harxhimin e energjisë së çmuar duke ndjekur projekte që mund të jenë të paarritshme. Në planin e punës, mund të keni disa vështirësi. Hëna ju këshillon të mendoni mirë përpara se të investoni paratë tuaja në diçka për të cilën keni njohuri të kufizuara.

Ujori

Sfera sentimentale duket se shënon një rikuperim të lehtë, pothuajse tërheqës. Kjo periudhë do të përjetohet me një notë gëzimi, duke ju hapur potencialisht për dashuri të reja të mundshme. Më shumë se një do të udhëtojë nën një atmosferë bujarie. Çdo hap që hidhni në marrëdhëniet tuaja do të udhëhiqet nga dëshira pozitive. Fati, pra, mund të vijë në formën e fitimeve modeste, të cilat sigurisht do të jenë të mirëseardhura në kohë si këto. E vetmja gjë për t’u shmangur është t’i drejtoheni keqardhjes së zakonshme për veten, pasi mund të zmbrapsni edhe partnerët dhe miqtë më tolerantë.

Peshqit

Një kohë e shkëlqyer po vjen! Yjet e favorshme duket se ju frymëzojnë për t’i dhënë një dimension të ri marrëdhënies tuaj në çift. Krahasuar me të kaluarën, do të ndiheni më të sigurt në veten tuaj dhe kjo nevojë urgjente për konfirmim të vazhdueshëm nga partneri juaj do të duket se do të zhduket. Për beqarët, vendosmëria juaj do të jetë një ndihmë e vlefshme për të arritur qëllimet tuaja të dëshiruara. Ndikimi hënor do të jetë një mbështetje e vlefshme për të përqendruar në detaje dhe për të përfunduar detyrat e punës me efektivitet të shkëlqyer./tvklan.al