Horoskopi 10 Gusht 2022

Horoskopi 10 Gusht 2022

09:00 10/08/2022

Dashi-Duhet të përpiqeni shumë që të arrini qëllimet tuaja. Do të jeni përballë disa zgjedhjeve shumë të rëndësishme dhe tregoni kujdes. Kontrolloni emocionet, pasi mund t’i hapni shumë probleme vetes.

Demi-Do të keni ndërveprime interesante me personin e zemrës. Një prej jush do të mundohet që të shprehë ato gjëra që iu kanë munduar gjatë gjithë kësaj kohe. Duhet që të shpreheni me njëri-tjetrin.

Binjakët-Në qoftë se partneri do të tregohet i ftohtë ndaj programeve tuaja të ditës për impenjime në punë ose nga dembelizmi, natyrisht përfitoni për tu argëtuar me miqtë tuaj.

Gaforrja-Edhe sot lidhja juaj me partnerin nuk do jetë e qëndrueshme. Komunikimi do të zbehet dhe herë pas here do e vini në dyshim të ardhmen së bashku. Kujdes me financat. Duke dashur ta stabilizoni buxhetin mund të bëni gabime të pafalshme.

Luani-Do të keni përplasje me dikë në familje, që do të krijojë jo pak shqetësim e mërzi. Përpiquni të arsyetoni dhe të dilni në një zgjidhje në të mirë të të dyja palëve. Pavarësisht tensioneve, do të shihni se në fund do të gjeni gjuhën e përbashkët.

Virgjëresha-Dikush që ju intereson juve, mund të jetë duke treguar interes për dikë tjetër. Kjo mund të ngjallë pasiguritë tuaja dhe të shkaktojë një grimcë të xhelozisë. Mos e bëni veten të çmendur. Nuk mund të jetë gjithçka ashtu siç duket. Mundohuni për të dalluar faktet. Ftesat për më shumë se një ngjarje sociale në të njëjtën natë, mund të detyrojë që ju të bëni një zgjedhje të pakëndshme. Bëni atë që ju përshtatet më të mirë.

Peshorja-Sot duhet t’i jepni përparësi shëndetit tuaj dhe të pushoni. Tregoni kujdes sot dhe mos u ndikoni nga askush në zgjedhje tuaja. Për sa i përket çështjeve financiare do keni disa probleme, por do t’i zgjidhni shpejt.

Akrepi-Sa herë në ditë ia thoni personit të zemrës se si ndiheni për të? Duhet të gjeni një mënyrë të re për të krijuar romancë. Shikoni për diçka që përmban pak verë, poezi, natë vere, plazh i bukur dhe qielli blu.

Shigjetari-Përqendrohuni vetëm në projekte me rrezik të ulët dhe mundohuni të shmangni stresin. Ata që janë në çift t’ja dedikojnë këtë ditë njeriut të zemrës.

Bricjapi-Nëse jeni në një lidhje, jeta juaj nuk do jetë dhe aq e qetë. Në fakt ndjeshmëria e tepërt dhe etja për ngrohtësi do e ndërlikojnë marrëdhënien me partnerin tuaj. Do keni goxha keqkuptime! Do jeni shumë të zotët me menaxhimin e financave dhe do kaloni me sukses një provë me rrezik.

Ujori-Nëse jeni në dilemë dhe nuk mund të vendosni mes dy dashurive, më e mira që mund të bëni është të merrni pak kohë për të menduar në qetësi. Largohuni për disa ditë dhe shfrytëzojeni qetësinë për të kuptuar atë që dëshironi në të vërtetë.

Peshqit-Xhelozia mund të krijojë mendime të shëmtuara sot. Mund të përfshihesh në një marrëdhënie romantike. Xhelozia është shpesh e pabazë, e cila duhet shmangur duke përdorur komunikimin. Kjo është koha për të bërë përpjekje për të kthyer një disavantazh në një avantazh. Emocione të forta mund të punojnë për ju në disa rrethana. Pajtimi i apasionuar është më i mirë se sa një ftohje e zemëruar./tvklan.al

Të ngjashme