Dashi-Njeriu mësohet shpejt me njerëzit me të cilët ndihen të sigurt dhe plot emocione, por ka mjaft arsye pse marrëdhëniet mbarojnë. Edhe pse është e dhimbshme, Universi ju këshillon që të zgjidhni gjithmonë veten, dyer të reja do hapën për ju. Ti meriton më shumë, mos ki frikë për të panjohurën as të marrësh vendime.

Demi-Jeni disi të nënshtruar sot për shkak të planetit drejtues, Saturnit, i cili ndodhet në shenjën armike të Ujorit. Situata mund të sqarohet plotësisht vetëm në orët e vona të mbrëmjes së sotme, por gjatë ditë do të keni nevojë për dialog dhe ndërmjetësim.

Binjakët-Me Mërkurin në një orbitë të përshtatshme nga njëra anë dhe me Afërditën nga ana tjetër, nuk do ta keni aspak të vështirë të arrini rezultate pozitive si në punë ashtu dhe në dashuri.

Gaforrja-Mendimet që keni për të ardhmen janë të shumta, por ju mund t’i realizoni. Mos bëni lëvizje të nxituara dhe përpiquni të njihni mundësitë që ju jepen këtë të diel. 

Luani-Mendoni për qëllimet tuaja në afatin e gjatë dhe jo për qëllimet afatshkurtëra. Kjo vlen për të gjithë fushat e jetës, por veçanërisht për karrierën.

Virgjëresha-Mos kini frikë t’i kërkoni ndihmë dikujt me pushtet nëse ata kanë mundësinë që të bëjnë diçka për ju. Planetet sugjerojnë se ata do të jenë mëse të gatshëm për t’ju ndihmuar, ndaj mos humbisni kohë.

Peshorja-Është e rëndësishme t’i menaxhoni mirë paratë. Gjendja e mirë e kartës së kreditit, kredia studentore dhe pagesat e sigurimeve, janë kritike për suksesin tuaj financiar. Plotësimi i nevojave praktike të klientëve, do të jetë me vlerë për ju.

Akrepi-Sot është dita për të marrë vendime. Përpiquni që të mos jeni gjatë gjithë kohës me këmbë në tokë dhe lëreni veten të ëndërroni herë pas here, në mënyrë që të largoheni sado pak nga realiteti. Bëni kujdes pasi opinionet do të jenë të forta ditën e sotme dhe mund të shkaktojnë tensione. Nëse i merrni gjërat jo shumë seriozisht, do të kaloni lehtë çdo situatë.

Shigjetari-Udhëtimi i dy planetëve, Venus – Mars vazhdon me fat në shenjën e aleatit tuaj themelor, Ujorit. Planeti gjigant i Zodiakut do t’ju favorizojë edhe për disa kohë. Në veçanti, duke qenë se është i kombinuar me një Mërkur të ngrohtë, ai nxit shkëmbimet brenda familjes.

Bricjapi-Do të jetë një ditë tepër aktive dhe pozitive për ju në aspektin profesional. Rezultatet e mira që do të merrni në punë do t’ju bëjnë të ndiheni mirë edhe në jetën sentimentale.

Ujori-Dita do të jetë e kërkuar për ju pasi disa vonesa do të kthejnë planet tuaja dhe mund t’ju duhet të ndryshoni mënyrat dhe metodat me të cilat jeni marrë deri tani. Mundohuni të jeni konservator dhe fleksibël në reagimet tuaja.

Peshqit-Diçka që keni nisur herët javën që po kalon do të zhvillohet në një projekt të rëndësishëm për ju. Nëse emri juaj nuk është ende në tituj, kjo s’do të zgjasë shumë. Mbi të gjitha ju e meritoni./tvklan.al