Dashi-Afërdita dhe Marsi shumë pozitivë sot. Përpiquni të ndryshoni sjellje dhe të bëni përpjekjet maksimale për të luftuar zakonet e këqija. Ka gjasa të dëshpëroheni për shkak të partnerit/partneres suaj. Rekomandohet të nisni një jetë të re duke lënë pas presionin e çështjeve familjare.

Demi-Pozicioni i Venusit sot ju fal plot energji. Mos bëni plane gjatë ditës. Ka gjasa që gjithçka t’ju anulohet në momentin e fundit. Gjendja financiare do të jetë më mirë se ditët e tjera. Tregohuni të duruar në marrëdhëniet familjare dhe miqësore me fokus të veçantë komunikimin.

Binjakët-Sot do të ndiqni projekte të reja dhe koha më e mirë për të provuar se mund t’ia dilni mbanë. Do të keni energji të mëdha dhe do të filloni të punoni për gjërat që doni të cilat ende nuk i keni arritur.

Gaforrja-Gjatë ditës së sotme do të keni mbështetjen e Afërditës, e cila do t’ju largojë mendimet e turbullta. Nuk do të mungojnë shanset e mira në çdo aspekt.

Luani-Sot do jeni në dilema të mëdha, por me kalimin e ditëve do të mund të shihni rezultate konkrete. Do të përjetoni shumë emocione.

Virgjëresha-Dikush që e konsideronit rival, e ndoshta edhe armik do të bëjë gjithçka të mundet këto ditë për t’ju ndihmuar. Ky është një shembull shumë i mirë se duhet të mbani marrëdhënie të mira dhe të mos krijoni armiq, edhe me ata që nuk i keni qejf.

Peshorja-Nuk ka arsye për t’u shqetësuar për personat që sot mund të mos iu telefonojnë, nuk do ta keni komunikimin e atyre që dëshironi. Qëndroni të fortë ndaj vetes suaj, dhe nëse është e saktë ajo çfarë kërkoni, do e merrni.

Akrepi-Kjo është një ditë shumë e mirë për udhëtime, studim dhe korrespondencë. Do të fitoni vetëbesimin si në çështjet personale edhe në punë. Mund të shoqëroheni nga dështime në procesin e komunikimit, por mos u shqetësoni se do të jetë diçka kalimtare.

Shigjetari-Duket se kuadri yjor po kthjellohet dhe kjo do të shërbejë për të rikuperuar si gjendjen psikofizike, ashtu edhe humorin tuaj karakteristik. Shenja të qarta dashurie vijnë nga Afërdita.

Bricjapi-Hëna dhe Neptuni sot shkëlqejnë te Shigjetari dhe Peshqit, të dyja shenja për ju në timonin e Zodiakut: si efekt i parë, niveli i intuitës suaj rritet dhe ndjeshmëria zgjerohet gjithashtu. Nëse jeni prind, kënaquni me fëmijët dhe vëzhgoni rritjen e tyre me kënaqësi dhe vëmendje.

Ujori-Një Hënë e gazuar fillon ndalimin e saj të bukur te Peshorja dhe Saturni vazhdon udhëtimin e tij së bashku në Ujor. Të dy planetët ju bëjnë të guximshëm, të sigurt në vetvete dhe mendjemprehtë. Pra, bëni një hap të lehtë dhe gjeni simpati dhe konsensus rreth jush. Një bukuri verbuese, autentike bëhet kështu leja juaj e çmuar për të hapur dyer të reja.

Peshqit-Do të jeni shumë bujarë gjatë ditës së sotme. Do të ndjeni nevojën për të bërë të buzëqeshin edhe njerëzit që ju rrethojnë. Sjellja juaj rrezatuese do të vlerësohet./tvklan.al