Dashi-Në këtë vit të ri që ka nisur jepini rëndësi krijimeve tuaja. Për aq kohë sa nuk tregoheni mirënjohës për çfarë keni, nuk do merrni kurrë mjaftueshëm. 2024 është viti për t’u përmbushur emocionalisht dhe financiarisht përnjëherë.

Demi-Jeni në maksimumin sot për të shfrytëzuar imagjinatën. Lini mendjen që të udhëheqë zemrën. Shikoni për arsyetime logjike sot. Kanalizojeni energjinë që iu karakterizon. Është dita më e mirë për të menduar për investime të çfarëdo lloji.

Binjakët-Një ditë të bukur do të kaloni sot. Do keni një performancë të mirë në punë dhe mund të ngriheni në detyrë. Për të dashuruarit dhe për beqarët sot do të ketë lajme të mira që do u ndryshojnë jetën.

Gaforrja-Horizonte të reja po hapen për ju. Një talent, të cilin e keni cilësuar gjithnjë si hobi mund të kthehet në diçka më shumë për ju. Zhvillime të reja priten rreth jush.

Luani-Është momenti që të qartësoni situatën me disa aspekte të jetës suaj dhe të mendoni për çështje të së kaluarës dhe probleme që i mendonit pa zgjidhje. Do të përballeni me mundësi të shumta.

Virgjëresha-Dikush me një pikëpamje shumë ndryshe nga e juaja për jetën do t’ju prezantojë me një këndvështrim të cilin nuk e kishit menduar më parë. Do të keni tendencën për ta refuzuar, por kjo do të ishte gabim. Nuk jeni i vetmi me ide interesante.

Peshorja-Peshoret në ditën e sotme do ia kalojnë mirë me kolegët e tyre në punë dhe do jenë shumë të shoqërueshëm. Kini parasysh të merrni pak kohë për veten tuaj dhe të zgjidhni disa konflikte familjare.

Akrepi-Shërimi ka të bëjë me vetëdijen. Ndërgjegjësohu! Detyra juaj këtë javë është të pyesni veten si mund ta ktheni dhimbjen në fuqi dhe plagët në mençuri?’ Në të njëjtën kohë, kultivoni qetësinë. Praktikoni heshtjen. Përgjigjet që po kërkoni do të dalin papritur.

Shigjetari-Do të jetë një ditë e mrekullueshme me shumë njerëz që do t’ju ofrojnë ndihmën e tyre që të dilni nga situata ku keni ngecur. Jeni aty për shkak të dikujt tjetër. Herës tjetër mundohuni t’i shmangni këta persona. Tashmë duhet të festoni fitoren si asnjëherë tjetër.

Bricjapi-Një fuqi e brendshme do u karakterizojë sot. Ju do jeni në gjendje që të vini në jetë planin tuaj për biznes. Të dashuruarit do të shijojnë disa momente romantike me partnerin. Edhe për beqarët ka lajme të mira.

Ujori-Ndiheni shumë aventurierë dhe të vendosur për ta hapur vetë rrugën sot. Do të kaloni të gjitha pengesat për shkak të vendosmërisë dhe vullnetit. Asgjë nuk do t’ua pengojë progresin sot. Mund të planifikoni të gjitha aktivitetet e vështira sot për t’i tejkaluar ato me sukses.

Peshqit-Sot është dita kur ju tregoni anën tuaj më të mirë. Duhet të jeni të hapur në raport me të tjerët dhe kështu do të ndiheni më mirë me veten tuaj./tvklan.al